Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Škola v přírodě s permoníky

Škola v přírodě s permoníky

Zaslal petrlukas 24. června. 2019

Ve dnech 10. – 14. 6. vyjeli žáci 2. třídy, 4. B a 5. třídy na pobyt v přírodě. Spolu se svými učitelkami strávili pět krásných dnů v Rekreačním středisku pod Templštýnem nedaleko Ivančic. Takhle pobyt vidí žáci 4. B.

Pondělí: Na začátek školy v přírodě jsme jeli dlouhou cestou do Permonia. Tam jsme se rozdělili do skupin a hledali tajné kódy schované po Permoniu. Potom jsme jeli pod Templštýn, prohlédli si chatky a hurá na koupák. Po večeři jsme hráli Kufr a přemýšleli v Kvízu a pak jsme lehli do spacáku a spali.

Úterý: Ráno jsme se rozdělili do osmi skupin a cestou na zříceninu hradu jsme plnili úkoly. Potom tam celá třída hledala poklad. Až jsme sešli dolů, šli jsme se koupat a po obědě jsme posílali pohlednice domů. Večer byla diskotéka.

Středa: Dopoledne jsme soutěžili v družstvech v bazénu, kdo umí nejlíp plavat. Odpoledne jsme v jídelně dostali dva dráty a korálky a vyrobili jsme si každý náhrdelník. Večer na Talentmánii jsme předváděli, co umíme.

Čtvrtek: Ráno jsme vyšli na celodenní výlet na zámek Dukovany, kde jsme dostali všichni 0,5 l bezinkové šťávy. Pak jsme šli na půlhodinovou krásnou prohlídku. Když jsme přišli do tábora, skočili jsme do bazénu a pak jsme hráli hry s vodními balonky. Až se trochu setmělo, rozdělali jsme oheň a opékali špekáčky. Až všichni dojedli, zazpívali jsme si pár písniček.

Pátek: Ráno jsme měli pozdější budíček. Po snídani jsme si balili, a kdo chtěl, mohl si nechat plavky a ručník venku. Někdo se šel koupat a někdo ne. Pak byla hra Vtip za diamant a po obědě jsme šli dva kilometry na autobus a hurá k rodičům.

Fotografie ze školy v přírodě můžete vidět ve fotogalerii.