Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Pasování žáků 1. třídy na čtenáře

Pasování žáků 1. třídy na čtenáře

Zaslal petrlukas 29. května. 2019

Ve středu 29. 5. 2019 nadešel den, kdy byli naši prvňáčci pasováni na čtenáře. Celý rok se usilovně učili písmenka, skládali slabiky a četli slova. Přečetli, co se kde dalo, aby byli na pasování dobře připraveni. A byli! Děti v místní knihovně ve Křtinách přivítala zoufalá víla, která žádala děti o pomoc pro krále. Království opanovali zlí loupežníci a zachránit je mohly jenom děti. Ale jak? To už jim přispěchala na pomoc hodná čarodějnice, která pomocí magické koule zjistila, že dětem pomůže jen Devatero pohádek. Víc jim ale neřekla. Pak už přišla na pomoc víla knihovnice, která dětem pomohla knihu najít. V knize byla vložena zpráva, že království mohou zachránit jen čtenáři, kteří naučí loupežníky číst a psát. Všechny děti byly pasovány králem na čtenáře, a tak bylo království zachráněno! Hodná čarodějnice upekla šikovným dětem dort. Od krále dostaly děti na památku pěknou knížku a odznak, který je důkazem jejich píle a pracovitosti.

Děkujeme panu starostovi Františku Novotnému, paní Anitě Ruby, paní knihovnici Marii Pařilové a všem, kteří se na tomto příjemném setkání podíleli.

Zapsala Mgr. Dagmar Drahovzalová

Fotografie z pasování na čtenáře můžete vidět ve fotogalerii.