Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Ekotým byl v Praze převzít titul a zelenou vlajku Ekoškoly

Ekotým byl v Praze převzít titul a zelenou vlajku Ekoškoly

Zaslal petrlukas 28. června. 2016

Sláva, získali jsme titul Ekoškola! Uplynulé dva roky pracoval náš Ekotým podle programu, v němž žáci sami analyzovali školní prostředí z pohledu ekologie, plánovali, co by se dalo zlepšit a ve spolupráci s učiteli a provozními zaměstnanci se o toto zlepšení taky sami snažili. Prostřednictvím veliké nástěnky a školního rozhlasu informovali své spolužáky s cílem zapojit postupně celou školu a do budoucna i rodiče a možná celou obec. Ne vše se podařilo, ale audit, který byl ve škole v dubnu, dopadl výborně, a tak jsme ve středu 15. června 2016 vyrazili do Prahy k převzetí titulu. Ekotým posílený panem ředitelem a panem starostou se v prostorách Senátu PČR nejprve setkal s panem senátorem Jozefem Regecem a pak už jeho zástupci zamířili do Hlavního sálu Valdštejnského paláce k slavnostnímu předávání titulu a vlajky, které jsme přebrali z rukou paní senátorky Baudyšové. Potom jsme si prohlédli prostory Senátu, chvíli pozorovali senátory při hlasování o zákonech, podívali se na Karlův most a Staroměstské náměstí a vydařený výlet jsme zakončili v Mořském světě, kde jsme mohli obdivovat množství zajímavých vodních živočichů. Doufáme, že získání prestižního titulu Ekoškola povede k širšímu zapojení našich žáků do projektu a tím i k posílení ekologického myšlení a chování.

Zapsala Mgr. Ivana Majerová

Fotografie můžete vidět ve fotogalerii nebo zde.