Měsíc květen byl v naší třídě bohatý na události:

Taje Thajska

Ve středu 18. 5. jsme se zúčastnili cestovatelské besedy Taje Thajska. Manželský pár, který cestuje po celém světě, nám odprezentoval krátká videa, která natočil v průběhu své cesty po Thajsku. Dozvěděli jsme se opravdu mnoho zajímavých informací. Například, že tam existuje „město opic“, nebo že se můžete setkat s krotiteli hadů, kteří hady cvičí a dokonce jim dokážou dát polibek! V Thajsku žijí také různé neobvyklé kmeny. Nejzajímavější byl kmen tzv. „žirafích žen“. Přezdívá se jim tak, neboť nosí na krku těžké zlaté kruhy, které jim snižují ramena a prodlužují krk. Viděli jsme také, jak se vyrábí papír ze sloního trusu, dozvěděli jsme se o vzácných bílých slonech, zaujalo nás tržiště umístěné přímo na vlakových kolejích. Na závěr besedy jsme odpovídali na otázky a ti, kteří správně odpověděli, si mohli vybrat malý dárek.

284888471_471346838081319_8097183670092030744_n.jpg

Exkurze podél Křtinského potoka

Ve čtvrtek 19. 5. jsme se vydali s paní učitelkou Giblovou na exkurzi podél Křtinského potoka. Cestou jsme se zastavili na několika zajímavých místech, například u starého lomu na mramor, u jeskyně Nová Drátenická a v jeskyni Výpustek – tady jsme si vyslechli zajímavý výklad a na závěr vyplnili pracovní listy.

IMG_2907-COLLAGE.jpg

Preventivní program s paní policistkou

V pátek 25. 5. měla naše třída preventivní program s paní policistkou. Povídali jsme si o tom, jak se máme bezpečně chovat na internetu a na co si dát pozor. Paní policistka uváděla různé příklady a na závěr jsme se mohli zeptat na to, co nás zajímá.

Cirsiáda

Někteří žáci z naší třídy se zúčastnili vědomostní soutěže místních škol s názvem „Cirsiáda“. Soutěžilo se v matematice, češtině a angličtině. Jelo se zvláštním autobusem do školy ve Sloupě, tam byli žáci rozděleni do jednotlivých tříd podle předmětů a ročníků. Čeština a matematika měla pouze písemnou část, v angličtině nechyběl poslech a konverzace. Žáci 6. třídy přivezli velice pěkná umístění:

Dominik Treschl – 3. místo v matematice

Denisa Šenkeříková – 1. místo v angličtině

Markéta Moučková – 2. místo v angličtině

Dominika Neupauerová – 4. místo v češtině

Monika Marincová a Vojta Šenk – 6. a 7. místo v češtině.

Gratulujeme!!!