Listopad 2022

Toto období má každý z nás spojené především s čtvrtletními písemkami. Ani nás neminuly, proto doufáme, že se vám všem vydařily!

2. 11. ve středu jsme si připomenuli Památku zesnulých, neboli dušičky. Snad jste tedy také nezapomněli a navštívili hřbitov s kytičkou nebo svíčkou v ruce. :)

9. 11. ve středu nám paní učitelka zorganizovala exkurzi do České televize, kde nám laskavá paní průvodkyně ukázala celou hlavní budovou – měli jsme příležitost vidět oblečení moderátorů zpráv, studio, kde se natáčí A-Z kvíz, či místnosti, kde se natočené záběry upravují a stříhají. (Mockrát za to děkujeme, užili jsme si!)

11. 11. v pátek přijel do Spolkového domu pan Kocůrek se svou manželkou s pořadem Hudba pastýřů a indiánů. Přivezli nám mnoho  hudebních nástrojů, mezi ty nejzajímavější patřily nejrůznější flétny, které různě zněly, speciální dřívka na přivolávání přírodních živlů (od amerických indiánů), nechyběly ale ani klasické housle a kytara.

17. 11. byl státní svátek, kdy si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii, na svátek navazovalo ředitelské volno, takže jsme měli takové dvoudenní prázdniny, kterých si moc ceníme.

29. 11. v úterý se konala olympiáda z českého jazyka, ze které prozatím výsledky nevíme. Přejeme všem soutěžícím hodně štěstí!

To by bylo za tento poslední podzimní měsíc vše, nyní se na nás těší Vánoce, tak si tento čas užijte!

 Vaše 9.B