MĚSÍC ZÁŘÍ

Tak a už jsme páťáci. Máme za sebou měsíc září, který bývá ve škole ve znamení rozjezdu a vzpomínek na uplynulé prázdniny.

Podle ohlasu dětí byly opravdu vydařené -  plné zážitků. Do školy jsme se tak už úplně netěšili, ale na kamarády ano, takže vyplouváme do vod známých. Asi bude už teď hodně záležet na nás samotných.

Letošní školní rok bude ve znamení celoroční hry – „Cesta kolem světa se zvířátky“. Budeme dostávat letadla za kvízy, hádanky, úkoly na víc, přípravu na vyučování  a za ty si kupovat zvířata z celého světa, který budeme postupně objevovat.

Pokračujeme i v zajetých PSÍCH PASECH, do kterých si zaznamenáváme naše úspěchy v českém jazyce a matematice a očekáváme po jejich vyplnění odměnu od rodičů.

Také jsme si společně vytvořili pravidla naší třídy, které se budeme snažit  dodržovat, abychom se ve třídě cítili dobře a bezpečně.

Hned druhý den školního roku proběhla třídnická hodina, která byla v duchu seznamování s naší novou spolužačkou Anežkou. Anežko vítej ! A už je nás opět 27.

FOTO 5. TŘÍDA 5.9..jpg

22. září jsme si připomněli první podzimní den – oranžovým dnem. Tento den proběhl i pod patronátem Ekoškoly jako „Den bez aut“, kdy se děti dopravily do školy šetrným způsobem – pěšky nebo veřejnou dopravou. Všechny děti to zvládly na jedničku. Nikdo nedorazil autem až ke škole.

DSC00686.JPG

Ve výtvarné výchově jsme se věnovali zapojení se do výtvarné soutěže  ke „Dnu Křtin“. Ale nezapomněli jsme ani na téma podzimní – HOUBY, byly letos v září opravdu všude i u nás ve třídě.

DSC00667.JPG

DSC00688.JPG