Cestovatelská beseda

12. října jsme se vydali do Mexika. Ovšem jen prostřednictvím fotek, videí a povídání. Dozvěděli jsme se něco o historii Mexika, o již neexistujících kulturách a jejich tradicích. Děti beseda velice bavila. Pozorně a tiše jsme naslouchali autorce fotek a videí, která nás celou exotickou cestou provázela. Pravděpodobně největší atrakcí byl žralok velrybí, kterého autoři besedy natočili při plavbě po moři. Děkujeme autorům za krásné povídání.

Projektový den

26. října jsme se zúčastnili projektového dnu ke 100. výročí založení Československé republiky. Nejprve jsme šli k nově vysazené lípě ve Křtinách. Tam jsme zazpívali českou hymnu a oblíbenou lidovou píseň T. G. Masaryka Ach, synku, synku. Poté jsme se vydali krásnou cestou ke Klostermannově studánce. Děti se zde nasvačily a popovídali jsme si o založení republiky. Poté jsme se vydali do cukrárny, kde jsme si prohlédli výstavu a odměnili se za dlouhý pochod sladkou tečkou.

Výstavu bude možné zhlédnout do konce roku 2018. Přijďte se i Vy podívat na naše výtvory, kterými jsme také přispěli k výstavě.