Pravidla pro hodnocení  2018/2019 -  5. ročník

Český jazyk:

• diktáty (1x za týden)
  • testy (po ukončení určitého výukového celku)
  • čtvrtletní práce (vždy ohlášena předem a učivo společně procvičeno)
  • samostatná práce v hodině
  • domácí úkoly – jejich plnění
  • 5 čtenářských listů

Matematika:

• sloupečky (ověření zvládnutého učiva – 1x za týden)
  • testy (po ukončení určitého výukového celku)
  • čtvrtletní práce (vždy ohlášena předem a společně procvičeny typy příkladů)
  • samostatná práce v hodině
  • domácí úkoly – jejich plnění

Naše Země:

• testy (po ukončení určitého výukového celku)
  • čtvrtletní práce (vždy ohlášena předem a učivo společně procvičeno)
  • vedení sešitu

Výchovy:

Není rozhodující výkon. Důraz je kladen na kladný vztah žáka k výchově, jeho aktivní zapojování při dané činnosti. Taktéž bude posuzována míra zlepšení.

Výsledná známka není aritmetickým průměrem známek za jednotlivé aktivity – hlavní důraz je kladen na výsledky čtvrtletních písemných prací, testů a práce v hodině.

Pravidla:

• V případě, že žák nebude probíranému učivu rozumět, je třeba se včas obrátit na vyučujícího s žádostí o pomoc.
  • Pokud bude žák hodnocen známkami 4 nebo 5, může si známku opravit formou písemného nebo ústního přezkoušení.
  • V případě, že žák zapomene domácí úkol, donese ho splněný následující den. Pokud takto neučiní, dostane zápis do pedagogického deníku a vyučující bere jeho domácí přípravu za nedostatečnou.
  • Pokud bude žák chybět, je třeba si průběžně doplnit  zameškané učivo -  oslovením spolužáka či vyučujícího.