Měsíc říjen

• V měsíci září se uskutečnil první sběr starého papíru. Naše třída se umístila na 3. místě. Celkem jsme nasbírali 447 kg (na žáka 17,9 kg) a sběr nezapomnělo přinést 23 z nás.
  • 24. 9. – 5. 10. proběhla ekoakce „Oblékáme hada Edu“ zaměřená na šetrnou dopravu do školy. Zde nám náležitě patří 1. místo. Za 9 ní přijel jen jeden z naší třídy autem.
  • 8. 10. – 15. 10. – sběr kaštanů. Celkem se nám podařilo donést 1 063 kg kaštanů (na žáka 6,3 kg), které od nás vykoupilo ŠLP Křtiny. Skončili jsme na 2. místě. Zapojilo se nás 80% ze třídy. V celkovém pořadí máme 1. místo – JUPÍ!
  • 15. 10. – Den zdraví. Ve spolupráci s firmou MK FRUIT jsme měli možnost ochutnat spoustu různých zdravých džusů.

DSC_0037.JPG

• 18. 10. – terénní výtvarná výchova, kde jsme vytvářeli mandaly z přírodního materiálu. Moc nás to bavilo. A taky se nám to povedlo.

DSC01396.JPGDSC01392.JPGDSC01398.JPGDSC01400.JPG

• 26. 10. – projektový den zaměřený na oslavu 100. výročí vzniku Československa. Tento den jsme zahájili zpěvem české hymny u nově vysazené lípy k tomuto výročí. Po té nám pan ředitel připomněl události proběhlých sta let. Na závěr zazněla prostřednictvím nás oblíbená píseň našeho prvního prezidenta Ach synku, synku. Pak jsme se vydali k pomníku Pocta půdě a pokračovali k pomníku Josefa Opletala -  k pomníčkům Lesnického slavína založeného brzy po vzniku Československa. Den jsme zakončili v cukrárně, kde nás čekala prohlídka výstavy ke 100. výročí republiky. Byly zde vystaveny i naše výtvarné práce – kresby významných osobností i s jejich krátkým životopisem. Myslíme, že se nám moc vydařily. Srdečně všechny zveme do retro cukrárny, kde je můžete spatřit i vy do konce roku 2018.

Pocta půdě.JPGJosef Opletal.JPG

Zapsaly: Eliška Brychtová, Pavlína Brychtová