Měsíc prosinec

Měsíc prosinec byl pro nás jako každoročně ten nejdelší měsíc plný očekávání. Moc jsme se těšili a nemohli se dočkat Vánoc, ale neutíkalo to. Po rozsvěcení vánočního stromu ve Křtinách nám čas adventní ve třídě zpestřoval adventní kalendář. Bylo v něm každý den ukryto nějaké to překvapení (většinou milé) – den bez úkolů, sladkosti, pohádka, volné sezení aj.

Akce měsíce:

• Vánoční koncert v místním kostele. Všechny ohromila atmosféra místa, program, kulturní zážitek, ale i naše vlastní přispění zpívání koled.
  • Mikuláš. Letošní školní rok jsme se proměnili v andělíčky a čerty a dopřáli tak svými kostýmy k udržení tradice Mikuláše ve škole i školce.

Mikuláš.JPG

• Soutěž v aerobiku.

aerobik.JPG

• Den otevřených dveří. Tento den byl spojen s přípravou vánoční třídy i našeho vystoupení, které se setkalo s velkým ohlasem, také jsme se poctivě připravovali a hlavně nás to bavilo.

den otevřených dveří.JPG

• Předvánoční cesta ke krmelci. Před Vánocemi jsme podnikli cestu ke krmelci, kde naše dobroty pro zvířátka připomněly, že nám nejsou živočichové volně žijící  lhostejní. Procházku jsme si užili a rozhlíželi se po zimních Křtinách a okolí.

krmelec.JPG

DSC01481.JPG

• Vánoční besídka ve třídě. Vánoční překvapování jsme začali již ve třídě s předáváním dárečků kamarádům a nezapomněli jsme na připomenutí i vyzkoušení vánočních tradic.

DSC01487.JPG

.