Měsíc leden

V měsíci lednu jsme se sešli po vánočních prázdninách odpočatí a plní zážitků. Využili jsme hodin praktických činností ke hravým činnostem a donesli si navzájem ukázat dárky, které nás překvapily a podělili se o své radosti s ostatními.

Ve dnech 22. – 25. ledna se naše třída rozdělila na dvě skupiny.

Jedna se vydávala po 4 dny na sjezdovku v Hodoníně u Kunštátu, kde se uskutečňoval  lyžařský kurz pro žáky 2. – 5. ročníku. Děti se zde zdokonalovaly ve svých lyžařských dovednostech.

P1260359.JPG

Druhá skupina se věnovala formou her procvičování učiva, vyrazila na zimní procházku a v pátek  zorganizovala dětský karneval pro mladší spolužáky.

DSC01499.JPGDSC01500.JPG

Ještě než jsme si rozdali zasloužené pololetní vysvědčení, proměnili jsme se 30. ledna v různé historické postavy, které nás provázely vlastivědným učivem - př. svatý Václav, svatá  Anežka, Jan Žižka z Trocnova, Marie Terezie, Libuše, T. G, Masaryk, J. A. Komenský aj.

V měsíci lednu jsme měli na starost úklid okolí školy.