Začíná náš čtvrtý společný rok. Nepřibyli nám žádní žáci, ale máme novou paní asistentku, paní Janu Klimešovou. Doufáme, že se jí s námi bude dobře pracovat.
Ve čtvrté třídě máme také dva nové předměty, Svět počítačů a Naše Země, což je pokračování prvouky.

Školní rok jsme zahájili návštěvou zábavního parku Bruno, čímž jsme si vybrali cenu za 2. místo v loňské sběrové soutěži. Zařádili jsme si na nejrůznějších atrakcích, vysokých prolézačkách, skluzavkách, trampolínách, skákacích hradech, lanovkách - prostě jsme si užili tři hodiny tělocviku.
DSC_0049.JPG DSC_0055.JPG

Krásné a teplé září jsme využili k tradiční regionální procházce a tentokrát jsme zavítali do Dykových školek, které nám představily pracovnice Lesní pedagogiky ŠLP. Dozvěděli jsme se, jak se získávají semínka, jak a kam se semínka sázejí a jak z nich vyrůstají stromky do lesní školky. Velkou atrakcí bylo také opékání špekáčků, které jsme si dali na svačinu.
IMG_20180919_092223.jpg IMG_20180919_102534.jpg

Předposlední zářijový víkend proběhl Den Křtin, letos s mottem "Zde domov můj". Ve fotografické soutěži získal 1. místo Čenda Zajíc a 3. místo Anička Pelclová, ve výtvarné soutěži 3. místo Maruška Broďáková. Všem třem gratulujeme.
IMG_20180924_140251.jpg Křtiny_Pelclová.jpg IMG_20180924_140323.jpg

22. září bylo vyhlášeno Evropským dnem bez aut, a tak jsme všichni přijeli do školy veřejnou dopravou nebo přišli pěšky. Zahájili jsme tím dvoutýdenní kampaň Oblékáme hada Edu. Po prvním týdnu máme stoprocentní skóre - tak snad nám to vydrží a budeme všichni i nadále šetřit naše životní prostředí tímto jednoduchým způsobem.

Sychravý podzim, který letos ani není sychravý, jsme přivítali Šátkovým dnem.
IMG_20180925_105437 - kopie.jpg

Proběhlo první kolo letošní sběrové soutěže a zatím držíme 1. místo. Takže děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli dovézt starý papír.