Učení v dubnu nám značně zkrátily Velikonoce, ale i tak jsme toho zvládli hodně. Začátkem měsíce jsme byli na besedě zorganizované místní knihovnou. Spisovatelka Ivana Peroutková nám povyprávěla o tom, jak se píšou knihy pro děti, a představila nám své dílo.
12. dubna jsme vyrazili na exkurzi do středověkého Brna, abychom si přiblížili vlastivědné učivo, které zrovna probíráme. Prošli jsme centrum města, což je vlastně Brno ve středověku, našli několik gotických staveb a s průvodkyní jsme si prohlédli expozici v podzemí pod Zelným trhem. Za zajištění vstupu velmi děkujeme paní Formánkové.
P1260455.JPG P1260458.JPG
Těsně před Velikonocemi, 17. dubna jsme se  zúčastnili projektového dne týkajícího se Dne Země. Letos byl zaměřený na oblast vody a důležitost vody kolem nás, ale i na rozvíjení sociálního prostředí v klimatu školy prostřednictvím smíšených družstev.. Program nám připravil Ekotým společně s lesní pedagogikou ŠLP a přesto, že byla velká zima, den jsme si krásně užili.
IMG_6016 (Small).JPG IMG_6043 (Small).JPG
Naše třída měla své zástupce na pěvecké soutěži Jedovnická kuňka, které se účastní žáci mnoha okolních škol. Reprezentovali nás duo Anežka Navrátilová a Jirka Dostál a trio Róza Polanová, Kája Rožnovjáková a Amy Varnerová, které s písničkou Suchého a Šlitra Marnivá sestřenice obsadilo krásné 3. místo. Gratulujeme!
DSC_0618 (Small).jpg
Ke konci dubna jsme jeli na dopravní hřiště do Blanska, kde jsme absolvovali druhou část dopravní výchovy. Zopakovali jsme si všechna pravidla, napsali test a poté jezdili na kolech. Nakonec se nám všem podařilo získat průkaz cyklisty.
P1260462.JPG
30. dubna jsme měli ITV na téma čarodějnice. Četli jsme o nich, vymýšleli čarodějná zaříkadla a v pracovních činnostech vyrobili čarodějnice. Doufáme, že všichni přežijeme jejich večerní pálení.
IMG_20190430_115550.jpg IMG_20190430_113455.jpg