V červnu jsme si toho naplánovali opravdu spoustu, takže vlastně bylo dobře, že jsme se v květnu pilně učili, a tak jsme teď mohli vyrazit do terénu zkoumat různé věci okolo nás.
První akcí byla přírodovědná exkurze do lomu ve Křtinách. Spolu s páťáky jsme tam šli prozkoumat ekosystémy les a mokřad. Měli jsme štěstí, že zrovna kvetly vstavače - české orchideje.
P1260501.JPG P1260513.JPG P1260504.JPG

5. června jsme si vyzkoušeli abstraktní akční malbu - malovali jsme na formát A1 čtyři živly. Obrazy pak sloužily k inspiraci deváťákům ze ZŠ Gajdošova, kteří na téma živly psali haiku.
P1260482.JPG P1260486.JPG P1260487.JPG P1260489.JPG

V termínu 10. - 14. 6. jsme pobývali na Škole v přírodě s permoníky. První den jsme byli v zábavním parku Permonium, pak jsme pobývali v RS pod Templštýnem v údolí řeky Jihlavy. Počasí nám velmi přálo, takže jsme se mohli každý den koupat v krásném bazéně. Hledali jsme poklad, který nám permoníci schovali na zřícenině Templštýna, zúčastnili jsme se Talentmánie, zatančili si na diskotéce a zazpívali u táboráku, brodili řeku, vyrazili na celodenní výlet na zámek Dukovany, vyráběli šperky a po celou dobu získávali krásné drahokamy.
P1260594.JPG P1260702.JPG

Předposlední školní týden jsme pěšky vyrazili do Březiny na exkurzi na ranč Noe, kam nás pozvali Rózini rodiče. Cestou jsme se zabývali ekosystémem pole a pak jsme si to opravdu užili. Vykoupali jsme se v jezírku, zaskákali na trampolíně, pohladili si koníky i psa. Paní Polanová nám uvařila výborný oběd a hezky se o nás starala. Děkujeme mnohokrát! Na zpáteční cestě nám ujel autobus, ale zachránila nás paní Pelclová - také děkujeme.
P1260715.JPG P1260721.JPG

V posledním týdnu jsme vrátili učebnice a rozdali si nové, páťácké, zúčastnili se programu o prevenci a předlékařské první pomoci, který pro celou školu připravili osmáci, a také jsme si zazávodili v Atletickém čtyřboji. Nejlepší byly Róza Polanová, která zvítězila, a Maruška Broďáková, která se umístila na 3. místě. Gratulujeme!
Poslední školní den jsme se rozloučili s Natálkou Březkovou, která odchází do školy v Blansku, a také s paní učitelkou, která bude příští rok mít prvňáky, rozdali si vysvědčení a teď už hurá na prázdniny!!!