Milí deváťáci,

Koncem minulého týdne jsem konečně získala práci od všech žáků. Velmi chválím všechny, kteří sami, bez jakéhokoliv upomínání, práci poslali a dokonce v termínu. Bylo vás hodně, ale ne všichni. S některými to bylo složité. Doufám, že už bude naše komunikace fungovat bez problémů.

Zde si můžete zkontrolovat řešení samostatných prací a jejich bodování.

Řešení práce z 51. hodiny – Jaderná elektrárna

Řešení práce z 52. hodiny – Opakování

Minulý týden jsem vám nezadávala žádnou práci, abyste měli čas si dát všechno do pořádku a abychom se všichni dostali na stejnou hranici.

Zbývá nám poslední kapitola a to je Vesmír.

Začneme teoriemi o vzniku Vesmíru.

Zadávám práci, chlapci zpracují vědecké teorie – nemusí to být teorie nejznámější, mohou to být teorie o vzniku Vesmíru poplatné například středověkým vědcům, řeckým vědcům nebo ten úplně poslední.

Děvčata, vy zpracujte náboženské teorie, můžete výklad o stvoření světa křesťanský, islámu, …

Kdo se někde dočtete o zajímavé teorii o vzniku Vesmíru (o stvoření světa, Země,…), například indiánů, mayů, Eskymáků,… zpracujte tuto teorii. Je možné, že někdo z vás má doma knihu pověstí, kde jste o nějakém zajímavém výkladu četli, máte třeba odborné časopisy, atd. V tom případě se nedržte výše zadaného tématu, ale zpracujte zajímavost.

Nechci předepisovat formát, ale pokud máte doma vybavení, vytvořte krátkou prezentaci – uveďte název, autora, obrázky, zdroje informací a obrázků. Nezaplétejte se do cizích slov. Práce může být i ve Wordu, s obrázky.

Poslední termín pro odevzdání je pondělí 27. dubna ve 12:00.

Tentokrát nebudu termín prodlužovat a uvedu, že žák práci neodevzdal. K vaší domácí práci bude přihlédnuto při závěrečném hodnocení.

Těším se na vaše práce, přeji pěkné dny.  Odesílejte na istokova@seznam.cz