Pravidla hodnocení

Vyučující: Mgr. Dagmar Drahovzalová

Pomůcky: 1x sešit č. 544

• Školní sešit/ Schulheft

Hodnocení: výsledná známka za každé pololetí bude zahrnovat:

• Čtvrtletní/pololetní  písemné práce – vždy budou ohlášeny týden dopředu, témata pro opakování budou zapsána ve školním sešitě a zopakována společně
  • ústní zkoušení (slovní zásoba, fráze, četba, překlad, mluvení)
  • písemné zkoušení (slovní zásoba, překlad, porozumění)
  • tematické prověrky – po ukončení každého tematického celku
  • projekty
  • Jednotné hodnocení písemných prací:
  • 90% - 100%

1

75% - 89%

2

51% - 74%

3

25% - 50%

4

0% - 24%

5

Známky z výše uvedených aktivit budou vždy zapsány v žákovské knížce. Tyto známky budou mít hlavní vliv na celkové hodnocení žáka z předmětu.

Výsledky hodnocení následujících aktivit budou zapsány v sešitě žáka nebo pouze v klasifikačním sešitě učitele:

• aktivita, úkoly navíc
  • domácí úkoly – splnění úkolu
  • zapojení do soutěží a výsledky soutěží

Výsledná známka není aritmetickým průměrem známek za jednotlivé aktivity – hlavní důraz bude kladen na výsledky čtvrtletních písemných prací a tematických prověrek.

Důležitá pravidla:

• V případě že žák nebude probíranému učivu rozumět, je třeba se včas obrátit na vyučující s žádostí o pomoc.
  • Pokud bude žák hodnocen z tematické prověrky známkami 4 nebo 5, bude mít možnost psát opravnou prověrku. Na termínu přezkoušení se samostatně domluví s vyučujícím. Do klasifikace se počítají obě známky.
  • Pokud bude absence žáka dlouhodobější, je třeba vyučujícího včas kontaktovat a domluvit se na způsobu doplňování zameškaného učiva, a to již po dobu jeho nepřítomnosti. Doplněné učivo předloží žák po návratu do školy.