Měsíc říjen byl plný usilovné práce. Podařilo se nám zažehnat černé mraky ve vzájemných vztazích mezi některými spolužáky a mohli jsme se naplno pustit do čtení prvních písmen a počítání do pěti. Dokážeme přečíst sedm písmen A, L, E, S, O, P, U, skládáme z nich slabiky i jednoduchá slova a některá z nich už umíme napsat i psacím písmem. Výborně nám jde také prvouka, ale trošičku pokulháváme v angličtině.
Každý den si také společně čteme, přečetli jsme Míčka Flíčka, Človíčkova dobrodružství a teď je náš kamarád Ferda Mravenec. I večerní čtení vede děti  k pravidelnému čtenářskému návyku. Stačí číst denně 10 -15 minut, pokud možno v pravidelnou dobu (např. před spaním) a potom si o přečteném popovídat.

Učivo prvouky zaměřené na ovoce, zeleninu a polní plodiny se nám krásně doplnilo Dnem zdravého životního stylu, kdy si děti díky vlastnímu ochutnávání zpestřily a vlastními zkušenostmi zapamatovaly různé druhy ovoce a zeleniny. Ve spolupráci s deváťáky také vytvořily krásné podzimní dekorace z dýní a různých přírodnin, které nám ozdobily atrium.
P1260876.JPG P1260842.JPG P1260845.JPG

Kulturu nám v říjnu přivezla spisovatelka Lenka Rožnovská, která nám povyprávěla o svých knihách pro děti.
79496533f43e4aad750c64d05a59c325_f19691.jpg

Na závěr měsíce nám v rámci projektu "Můj nový kamarád" deváťáci připravili Podzimní hrátky, které jsme si opravdu užili.
P1260892.JPG P1260900.JPG

Rodičům děkujeme za spolupráci při sběru kaštanů a velmi chválíme všechny děti za to, že už v první třídě zvládnou jít do školy pěšky a nenechávají se vozit svými rodiči až ke škole autem.