Cestovatelská beseda „Divoká Amazonie“

V pondělí 4. 12. jsme se v rámci výuky zúčastnili cestovatelské besedy ve Spolkovém domě ve Křtinách zaměřené na Jižní Ameriku, konkrétně na Amazonii.  O své zážitky se s námi přišli podělit manželé Motani, kteří cestují po celém světě a dokáží poutavě vyprávět o tom, co viděli a zažili. Přednášku vždy doprovázela krátká videa, která nás seznámila s místní krajinou, živočišnými druhy a domorodými obyvateli. Na závěr cestovatelské besedy byl připraven vědomostní kvíz a žáci z každé třídy mohli za správné odpovědi získat drobné odměny. Mohli jsme si také prohlédnout zajímavé předměty a materiály, které cestovatelé z Amazonie dovezli.

CESTOVATELSKA_BESEDA

Anglické divadlo

Několik dní před Vánoci jsme se vypravili na anglické divadelní představení. Prohlédli jsme si předvánoční Brno, slavnostně vyzdobené centrum a hlavně brněnského draka ve svítícím svetru chrlícího oheň. Rozchod v centru města jsme využili k nákupu posledních vánočních dárků a také občerstvení. Divadelní představení s názvem “The Taming of the Shrew” (Zkrocení zlé ženy) se nám líbilo, vymysleli a sehráli ho studenti pražského křesťanského gymnázia. Bylo vtipné, tančilo a zpívalo se tam a hlavně bylo fajn, že jsme tomu rozuměli!!!

DIVADLO_ANGLICKE