Klasifikace v NJ ve školním roce 2023/ 2024 – 8. A

Vyučující: Mgr. Zuzana Toušková

Pomůcky: Sešit č. 544, sešit 524, 1x plastová sloha na pracovní listy, učebnice, pracovní sešit

Hodnocení: výsledná známka za každé pololetí bude zahrnovat:

• čtvrtletní/pololetní písemné práce – vždy budou ohlášeny týden dopředu, témata pro opakování písemné zkoušení (slovní zásoba, překlad, porozumění) budou zapsána ve školním sešitě a zopakována společně
  • ústní zkoušení (slovní zásoba, fráze, četba, překlad, mluvení)
  • tematické prověrky – po ukončení každého tematického celku
  • projekty

Jednotné hodnocení čtvrtletních/ pololetních prací:

90% - 100%

1

75% - 89%

2

50% - 74%

3

25% - 49%

4

0% - 24%

5

Známky z výše uvedených aktivit budou vždy zapsány v edookitu. Tyto známky budou mít hlavní vliv na celkové hodnocení žáka z předmětu.

Dále budou hodnoceny následující aktivity, z nichž budou známky zapsány v sešitě žáka nebo pouze v klasifikačním sešitě učitele:

• aktivita, úkoly navíc
  • zapojení do soutěží a výsledky soutěží

Hodnocení v Edookitu

• 1,5      čtvrtletní a pololetní písemné práce
  • 1         tematické písemné práce
  • 0,5      písemné práce, projekty, slovní zásoba
  • 0,3      skupinová práce, samostatná práce, slovníček

Výsledná známka není aritmetickým průměrem známek za jednotlivé aktivity – hlavní důraz bude kladen na výsledky čtvrtletních písemných prací a tematických prověrek.

Důležitá pravidla:

• V případě že žák nebude probíranému učivu rozumět, je třeba se včas obrátit na vyučující s žádostí o pomoc.
  • Pokud bude žák hodnocen z tematické prověrky známkami 4 nebo 5, bude mít možnost psát opravnou prověrku. Na termínu přezkoušení se samostatně domluví s vyučujícím. Do klasifikace se počítají obě známky.
  • Pokud bude absence žáka dlouhodobější, je třeba vyučujícího včas kontaktovat a domluvit se na způsobu doplňování zameškaného učiva. Doplněné učivo předloží žák po návratu do školy.