Duben

V dubnu jsme začali v matematice probírat násobení. I v českém jazyku nás čekalo nové učivo – slovní druhy. Většině z nás se daří, máme hezké známky. Snad se nám v posledním čtvrtletí tohoto školního roku bude dařit alespoň tak jako doposud.

Také jsme se připravovali na Velikonoce. Připomněli jsme si Velikonoční tradice a zvyky, z keramiky jsme vyrobili mističky, do kterých jsme si zaseli pšeničku a řeřichu. A samozřejmě nechyběla krásně zdobená vajíčka.

17. dubna jsme se společně s ostatními z prvního stupně zúčastnili projektového Dne Země, který byl letos zaměřený na oblast vody. Program nám připravil Ekotým společně s lesní pedagogikou ŠLP. V lese v okolí školy jsme plnili různé úkoly, které se týkaly především vody, ryb a vodních živočichů. I přes chladné počasí jsme si den užili.

Tento den také proběhla v Jedovnicích pěvecká soutěž Jedovnická kuňka. Naši třídu zde reprezentovalo duo děvčat Tánička a Justýnka. Ve své kategorii zvítězily. Moc jim blahopřejeme.

Protože duben je měsícem bezpečnosti, věnovali jsme se i tomuto tématu. Čteme příběh opičáka Ferdy v autoškole a společně s ním plníme dopravní úkoly.