Březen

Tento měsíc byl ve znamení spousty významných dnů. Březen je především „Měsíc knihy“. Proto jsme uspořádali besedu se spisovatelem. O svých knihách nám přišel vyprávět pan Zdeněk Železný.

2A_brezen_beseda.jpg

V tomto měsíci proběhla tradiční recitační soutěž. Třídního kola se zúčastnili všichni žáci z naší třídy, ti nejlepší postoupili do školního kola. Blahopřejeme především Marečkovi Cupákovi, který obsadil 3. místo, ale pochvalu si zaslouží úplně všichni.

2A_brezen_recitace1.jpg2A_brezen_recitace2.jpg

21. březen je dnem Downova syndromu. Downův syndrom vzniká ztrojením 21. chromozomu, a protože chromozomy připomínají svým tvarem ponožky, organizace Down Syndrome International je zvolila za symbol akcí k tomuto dni. Lidé na celém světě oblékají v tento den nesourodý pár ponožek, aby vyjádřili podporu a solidaritu lidem s DS. Protože máme spolužačku s DS, kterou máme všichni rádi, připojili jsme se i my k této akci.

2A_brezen_ponozky.jpg

22. březen je dnem vody. Zdůraznili jsme si důležitost vody pro náš život. Tento den připadl na pátek, kdy jezdíme na plavání do bazénu. Takže jsme den vody oslavili symbolicky ve vodě.

2A_brezen_plavani.jpg

V březnu proběhl sběr starého papíru. Děkuji všem, kteří se zapojili. Byli jsme opět úspěšní sběrači a v celkové soutěži jsme na prvním místě.