Klasifikace v AJ ve školním roce 2020/ 2021

Vyučující: Mgr. Alice Ševčíková, Mgr. Dagmar Tomková

Pomůcky: pracovní sešit Happy Street 2, učebnice Happy Street 2, slovníček Happy Street 2, sešit, vybavený penál

Hodnocení: výsledná známka za každé pololetí bude zahrnovat:

• aktivitu a spolupráci žáků v hodinách
  • pololetní práci

Jednotné hodnocení čtvrtletních/ pololetních prací:

90% - 100%

75% - 89%

51% - 74%

25% - 50%

0% - 24%

• ·       ústní zkoušení (slovní zásoba, fráze, četba, překlad, mluvení)
  • ·       básničky, písničky
  • ·       pracovní sešit

Známky z výše uvedených aktivit budou vždy zapsány v žákovské knížce. Tyto známky budou mít hlavní vliv na celkové hodnocení žáka z předmětu.

Dále budeme hodnotit následující aktivity, z nichž budou známky zapsány v sešitě žáka nebo pouze v klasifikačním sešitě učitele:

• ·       aktivita, úkoly navíc
  • ·       domácí úkoly – splnění úkolu
  • V letošním školním roce budeme pracovat s portálem umimeto.org. Na začátku školního roku žáci dostanou svá přístupová hesla, je nutné mít toto heslo zapsané např. v žákovské knížce či v sešitě - budeme využívat během výuky i pro domácí přípravu. K této online práci se také bude přihlížet při celkovém hodnocení.

Výsledná známka není aritmetickým průměrem známek za jednotlivé aktivity – hlavní důraz bude kladen na aktivitu žáků v hodině a jejich práci.

Důležitá pravidla:

• V případě že žák nebude probíranému učivu rozumět, je třeba se včas obrátit na vyučující s žádostí o pomoc
  • Pokud bude absence žáka dlouhodobější, je třeba vyučující včas kontaktovat a domluvit se na způsobu doplňování zameškaného učiva, a to již po dobu žákovy nepřítomnosti. Doplněné učivo předloží žák vyučující po návratu do školy.