Květen

V měsíci květnu jsme oslavili svátek maminek. Vyrobili jsme jim pěkná přáníčka s básničkou a každý přidal několik milých slov. Konec školního roku je spojen s focením. Vyfotil se snad každý s každým a společná fotografie nám přinese vzpomínku na 1. třídu i po letech. V pracovních činnostech jsme navázali na téma z prvouky - oblékání a počasí, každý si vyrobil  svého panáčka. U mnohých dětí se projevilo návrhářské nadání. Všechny vytvořené modely byly báječné!

1A_1.png

Mezinárodní den dětí jsme oslavili návštěvou kina v Jedovnicích. Film Psí poslání nám navodil pocity štěstí i smutku, ale moc se všem líbil! Ačkoli pršelo celý týden, v pátek nám počasí přálo a sluníčko svítilo celý den. Cesta zpět do školy byla dlouhá, mírně blátivá, ale při povídání příběhů uběhla cesta všem docela rychle.

V květnové soutěži sběru papíru jsme se umístili na prvním místě.  V celoroční sběrové soutěži jsme tak získali krásné 2. místo. Přemýšlíme, za co odměnu 1.000,- Kč utratíme.

Práce ve škole nám jde od ruky. Vždyť se také blíží konec školního vyučování a prázdniny!

Ve středu 29. května nás ještě čeká pasování na čtenáře v knihovně ve Křtinách.

1A_3.png1A_2.png