5. tř. 27. 4. – 1. 5.

Dobrý den páťáci,

děkuji za domácí úkoly a popis vašeho dne z minulého týdne.

Většina z vás poslala hezky zpracované věty.

Ti, co tento DÚ ještě nedodali, pošlete ho prosím co nejdřív.

A teď úkoly na další týden:

V přiložené prezentaci k přítomnému času prostému najdete, kdy se tento čas používá a jak se tvoří kladné věty pro osoby jednotného a množného čísla:

PRESENT SIMPLE TENSE.pptx

1. Pracovní sešit

pracovní sešit str. 34/ cv. 1 – Najdeš v hadovi všech 12 slov?

pracovní sešit str. 34/ cv. 2 – Doplň do vět, co Tracy dělá + kolik je hodin

pracovní sešit str. 35/ cv. 3 – Zvládneš doplnit správné předložky?

pracovní sešit str. 35/ cv. 4 – Nejprve seřaď obrázky, jak jdou po sobě, potom napiš věty

Až budeš mít všechna cvičení hotová, zkontroluj si je podle klíče:

5.tř.Klíč.docx

2. umimeto.org

Pokud ses dosud nepřihlásil/a, instrukce najdeš v zadání na minulý týden.

Snaž se vyplnit všechna zadaná cvičení, která ještě nemáš zpracovaná.

Pokud budete mít nějaký problém, zde se můžete ptát.
Prosím:
A) Nespamujte, prosím jen dotazy k tématu.

B) Vždy se podepište - do políčka Název.