21.12.

Koledy v tělocvičně - hudební doprovod

Koledy v tělocvičně .jpg

Florbalový turnaj

florbalový turnaj.jpg

vánoce  ve třídě 2023.jpg

15.12. v rámci projektu "můj nový kamarád" se na parketách v 1.třídě uskutečnila výuka anglického jazyka žáky 9.B

14.12. Moravská galerie v Brně "Od impresionismu k abstrakci"

6.12. Preventivní program PČR

4.12. beseda ve spolkovém domě "Dravá Amazonie"

29.11.2023 dějepisný workshop "Velký dům"

28.4. Odborníci do škol - Jan Barbořík - Grafik / Marketér nám hodině Pč představil svůj karierní příběh

S grafikou a tvorbou webů začal už na střední škole jako samouk. Postupně vystřídal různá zaměstnání – v tiskárně, agenturách i nadnárodní firmě s miliardovým obratem a dodělal si MBA z marketingu. Nakonec se odhodlal dát výpověď a pokračovat už jen na volné noze. Nyní pracuje jako marketér, tvůrce webů a e-shopů. Své zkušenosti rád předává dál. Rád by motivoval ostatní najít odvahu a začít podnikat.

Den Země
Ve čtvrtek 20.4. se u nás na škole konal Den Země. Tato akce je pro nás již tradicí, jelikož se koná každoročně.
Letos padla velká zodpovědnost s vedením skupinek na nás. Hned ráno v atriu jsme se rozdělili do předem určených skupinek a začali jsme plnit úkoly. Nejdříve jsme měli vymyslet jídelníček pro naši školní jídelnu a ti nejmenší zase kreslili obrázky s různými pokrmy. Jakmile jsme měli práci hotovou, vydali jsme se do lesa plnit další úkoly. Po cestě na nás čekalo celkem 8 stanovišť. Úkoly byly poučné a děti moc bavily.

Den Země jsme si společně užili a už teď se těšíme na příští rok.

Veronika Matoušková

Zápis do 1.třídy 4.4.2023

Budoucí prvňáčky čekala na sedmi stanovištích spousta úkolů. S jejich plněním jim pomáhaly různé pohádkové postavy, za které se převlékli jejich budoucí kamarádi, žáci současných osmých tříd.

Poslední školní den roku 2022 jsme se všichni sešli v prostoru na parketách, abychom přivítali přicházející svátky již tradičním společným zpěvem koled  a navodili tak sváteční atmosféru nadcházejících dnů.
Ve třídě jsme si pak udělali vánoce - dárky, koledy, hry a sváteční kebab.
vánoce třída.jpg

Ve čtvrtek 15.12. nás navštívili členové anglického interaktivního divadla Azyzah Theatre.
Pro druhý stupeň bylo připraveno představení The Decoding Mission.
Za pomoci žáků se Mr. Suits a Kikki pokusili zachránit svět před zhoubným virem. Žáci byli opět vtahováni do děje pomocí řešení různých úkolů, kvízů a her.
Představení probíhalo v angličtině.

V pátek 9.12. zažili žáci 8.B netradiční hodinu dějepisu. Náš bývalý žák Zdeněk Šebela, nyní středoškolský student, připravil zajímavou přednášku o Bitvě u Slavkova. Přišel v dobové uniformě a poutavě popisoval okolnosti napoleonského tažení na Moravu roku 1805 i samotný průběh bitvy. Popisoval také zkušenosti z rekonstrukcí napoleonských bitev, které příznivci vojenské historie každoročně pořádají.

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 se uskutečnila ve Spolkovém domě cestovatelská beseda „Velké Safari“ - gepardí stezkou  do ráje řeky Okavango.

V pátek 11. 11. 2022 se uskutečnil ve Spolkovém domě  vzdělávací program manželů Kocůrkových „Hudební nástroje pastýřů, indiánů atd.“  V úvodu žáci vyslechli hudební ukázky nástrojů, na které dříve hráli pastýři. Ke každému nástroji nechyběl jeho popis a využití. Poté následovaly ukázky indiánských předmětů.

V pondělí 7.11. úklid okolí naší školy

Úklid 8.B.jpg

Ve čtvrtek 20. 10. 2022 se uskutečnil program pana Kocůrka „The USA" - přednáška v anglickém jazyce

Ve středu 19.10. se žáci 8.B v rámci výuky dějepisu zúčastnili výukového programu „Baroko ve
Křtinách“. Protože máme zde ve Křtinách jedinečnou možnost udělat si názornou představu o barokní architektuře, navštívili jsme místní Kostel Jména Panny Marie.

V pondělí 17. 10. 2022 se konal projektový den „Den zdravého životního stylu“. V naší třídě proběhla přednáška a beseda na téma "Volba povolání". Po procházce následoval preventivní program "Poruchy příjmu potravy"