Poslední školní den roku 2022 jsme se všichni sešli v prostoru na parketách, abychom přivítali přicházející svátky již tradičním společným zpěvem koled  a navodili tak sváteční atmosféru nadcházejících dnů.
Ve třídě jsme si pak udělali vánoce - dárky, koledy, hry a sváteční kebab.
vánoce třída.jpg

Ve čtvrtek 15.12. nás navštívili členové anglického interaktivního divadla Azyzah Theatre.
Pro druhý stupeň bylo připraveno představení The Decoding Mission.
Za pomoci žáků se Mr. Suits a Kikki pokusili zachránit svět před zhoubným virem. Žáci byli opět vtahováni do děje pomocí řešení různých úkolů, kvízů a her.
Představení probíhalo v angličtině.

V pátek 9.12. zažili žáci 8.B netradiční hodinu dějepisu. Náš bývalý žák Zdeněk Šebela, nyní středoškolský student, připravil zajímavou přednášku o Bitvě u Slavkova. Přišel v dobové uniformě a poutavě popisoval okolnosti napoleonského tažení na Moravu roku 1805 i samotný průběh bitvy. Popisoval také zkušenosti z rekonstrukcí napoleonských bitev, které příznivci vojenské historie každoročně pořádají.

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 se uskutečnila ve Spolkovém domě cestovatelská beseda „Velké Safari“ - gepardí stezkou  do ráje řeky Okavango.

V pátek 11. 11. 2022 se uskutečnil ve Spolkovém domě  vzdělávací program manželů Kocůrkových „Hudební nástroje pastýřů, indiánů atd.“  V úvodu žáci vyslechli hudební ukázky nástrojů, na které dříve hráli pastýři. Ke každému nástroji nechyběl jeho popis a využití. Poté následovaly ukázky indiánských předmětů.

V pondělí 7.11. úklid okolí naší školy

Úklid 8.B.jpg

Ve čtvrtek 20. 10. 2022 se uskutečnil program pana Kocůrka „The USA" - přednáška v anglickém jazyce

Ve středu 19.10. se žáci 8.B v rámci výuky dějepisu zúčastnili výukového programu „Baroko ve
Křtinách“. Protože máme zde ve Křtinách jedinečnou možnost udělat si názornou představu o barokní architektuře, navštívili jsme místní Kostel Jména Panny Marie.

V pondělí 17. 10. 2022 se konal projektový den „Den zdravého životního stylu“. V naší třídě proběhla přednáška a beseda na téma "Volba povolání". Po procházce následoval preventivní program "Poruchy příjmu potravy"