ŘÍJEN 2021

Za měsíc říjen se toho stalo opravdu hodně. Písemky, zkoušení, známky a nervozita lomcovaly nejspíše celým druhým stupněm, a to jak žáky, tak i učiteli.

Dne 15. 10. nás přijela v rámci Dne zdravého životního stylu navštívit Střední škola Brno Charbulova. Žáci této školy nám představili různé možnosti studia. Od cestovního ruchu, přes cukráře, až po řezníka, kosmetičku, kadeřnici, fotografa či číšnici. Podle ankety se celkem sedm lidí z naší třídy chystá na tuhle střední školu.

Tento den se později uskutečnil běh pro píšťalu, kde každý přispěl alespoň 20 Kč na opravu křtinských varhan v kostele. Vybralo se celkem 14 167 Kč. A Den zdraví jsme zakončili aerobicem a relaxací.

Dne 22.10. jsme si zahráli divadlo na téma král Oidipus, kde si každá skupinka napsala vlastní scénář podle části textu z učebnice. Později jsme si donesli rekvizity a scénku zpaměti zahráli. Podle mě tam měl každý možnost dokázat své dovednosti, komunikaci s ostatními, předvést svůj projev. Takže pokud bych se na to měla dívat optimisticky, tak dobré. A ne, není to za tři:-)

Dne 26.10. k nám přijeli sokolníci ze sdružení Seiferos, kteží nám v neuvěřitelné zimě, (která tomu dodala to pravé ořechové), vysvětlovali, jak chránit přírodu, proč ji chránit a později přidali mnoho informací a zajímavostí o např. poštolce, supovi či o výrovi.

No a poslední událostí v říjnu byla třídnická hodina, kterou jsme plánovali staletí:-) Když už to konečně vyšlo, tak jsme řešili téma vztahy. Probrali jsme, jak by se podle nás měla chovat holka, aby se klukovi zalíbila a naopak. Později také proběhly scénky ze života kluků a holek - vyměnili jsme si role. My holky jsme mlátily atlasem, rozebíraly koště, pokřikovaly a zkrátka předvedly kluky z našeho pohledu.

Kluci naopak brečeli, chodili na záchody po skupinkách, fotili se a báli se pavouků, ale později jsme se shodly, že tohle většinu z nás holek nevystihuje:-)

Tohle by tedy byl říjen. Přejeme hodně dobrých známek, zdraví a statečnosti ve škole!

Vaše 8.B