Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Stránky tříd > stranka_tridy_2014-2022_A > Český jazyk > Zadání samostatné práce v týdnu od 8. 6. do 12. 6. 2020

MLUVNICE

Tento týden se naučíme rozlišovat věty hlavní a vedlejší. Prostudujte si v učebnici rámeček na straně 86 a do sešitu mluvnice vlepte nebo opište následující zápis:

Veta_hlavni_vedlejsi_6.docx

Do sešitu dále vypracujte cvičení z učebnice, str. 86/ cv. 2 - vyberte si a vypište 7 souvětí a určete u nich věty hlavní a vedlejší. Máte taky zadáno jedno cvičení na "Umíme česky". Pokud se někomu z vás nepodaří přihlásit do své třídy, využijte pro procvičení následující odkaz:

Dále si zopakujeme jazykový rozbor, využijeme cvičení z učebnice str. 88/cv. 5 - vypracujte do sešitu a přineste na konzultační hodiny 15. 6.

LITERATURA

Vyberte si jeden další příběh z oddílu "Putování za zvířaty" (čítanka str. 108 - 125). Odpovězte si ústně na otázky za textem a stručně si zapište do sešitu, o čem jste četli.

Kdybyste někdo měli nějaký problém, zde se můžete ptát.

Prosím:

A) Nespamujte, prosím jen dotazy k tématu.

B) Vždy se podepište - do políčka Název.

C) V případě nevhodných komentářů budu muset diskuzi zrušit.