ČTVRTEK   :   1.10.

- Fotky z dnešního dne naleznete na : 1.třída - Dokumentace třídy

- přišel k nám do třídy PODZIM a my dosbírali sklenice, již máme 3 Mrkající

PONDĚLÍ    :     5.10.

V jsme byli v lese stavět " domečky pro broučky " / včera byl mezinárodní den zvířat ... / + spojili jsme to s  třídnickou hodinou Usmívající se - fotky našich domečků si můžete potom prohlédnout na stránce třídy v " dokumentaci "

ÚTERÝ    :     6.10.

- žádné novinky

STŘEDA    :     7.10.

Poslední dny hodně pracujeme a tak jsme si zasloužili poslední hodinu polštářky na lavici a pohádku . Protože sloupečky příkladů v matematice už píšeme nádherně ( no... :-) Smějící seSmějící se) , tak jsme donesli další jedničku do ŽK.  !!! V dokumentaci  na stránce naší třídy budete  mít odpoledne fotečky a malou ochutnávku z naší " písařské dílny ". A bude to překvapení ... Mrkající.

ČTVRTEK   :   8.10.

- zítra přivítáme do třídy písmeno : S,s Usmívající se

budou už znát  : M, L, S + samohlásky : a, á, e, é ....... vzniká už hodně možností na složení slabik, stále trénujte, ať to sedne i do uší, díky Mrkající

( Klíčová pak bude v ŽA strana 30 a 31, žebříčky a stromy - mega těžké... Překvapený, děti, které si pletou písmena tady obvykle " narazí " a když se to nedotrénuje - nabalí se na to další písmena a začíná " boj "a ten trvá už pořád - jestli tedy mohu poprosit - tyto 2 strany naprosto NEPODCENIT ! Jsou rozhodující... )

PÁTEK    :   9.10.

Jako EKOškola jsme zapojeni do projektu : "Kampaň obyčejného hrdinství"

- děti mají v tašce papír A4, zde je 7 výzev, po dobu 7 dní, vyberete buď 1,2 ..nebo všech 7 výzev, které můžete dodržet - vysvětlení a návod je na papíře, doplňujete celý týden tabulku.

Výzvu začnete plnit v pondělí 12.10. až do neděle 18.10.

19.10. přinesou žáci vyplněný list do školy. Usmívající se

Přeji všem pokud možno klidný víkend. M.K.

PONDĚLÍ     :   12.10.

Milí rodiče,

pokud dojde k nejhoršímu a uzavře se  škola, stále čekáme ještě na rozhodnutí vlády - rozhodla jsem se následujícím způsobem :

- budu i nadále poskytovat všechny informace, jak máme již osvědčeno každý den

- po dobu distanční výuky jsme v prostředí GOOGLE UČEBNY - kurz 1.třídy

- co se týká výuky : abyste nemuseli učit děti podle nějakých mých písemných pokynů doma sami, natočím vždy kratší video - takové to nejhlavnější " srdce " té hodiny a dám ho jako přílohu do naší GOOGLE UČEBNY , kde se děti přihlašují svým účtem :-), je tam možnost i poslání event. úkolu zpět mně, ale doufám, že pak vše doženeme a omezíme to, co možná na minimum

- výhodu tady vidím v tom, že si video s dětmi budete moct pustit " kdykoliv " během dne, přizpůsobíte si to svým podmínkám a svému časovému harmonogramu vaší rodiny

- děti nebudou muset být přišpendlené u pc v danou dobu ( online ), některé pro to třeba v daný čas ani nebudou mít podmínky

- natočím jen ČJ, MAT a PSANÍ - prvouka počká :-)

Zůstanu dnes v práci do večera a nadepíšu dětem dopředu v sešitech vše, co půjde, teoreticky by to podle mého videa měly zvládnout , dopředu prosím nic nedělejte, počkejte vždy na další den.

Díky moc a věřte, že je to něco, co jsem si v hloubi duše strašně nepřála, ale pokusím se to vytvořit tak, aby to bylo pro dítě, jako by sedělo v lavici. Čtení s ním udělám klidně po telefonu...je to pár minutek , zvládneme to spolu Mrkající.

Děkuji za vše, stále budeme ve spojení... Monika.Mrkající

ÚTERÝ     :   13.10.

Děti dostaly domů ŠKOLNÍ DESKY - obsah :

- DÚ číslo 2.) PSANÍ - prvotní tahy - růžově nadepsáno

- desky, kde je 10 listů, které budou ke ČTENÍ a k novým písmenům

- desky, kde je 11 listů, nachystaných na PSANÍ

- písanka č.1.)

- školní sešit z matematiky ( žlutý malý )

- školní sešit z češtiny ( modrozelený malý )

- 11 čistých papírů nalinkovaných k tréninku na psaní písmen, můžete tam psát s nimi ( aby v tom nebyly samy .. kdo lépe Mrkající )

- destičku na psaní + modrý fix

- krabička s písmeny ( žetonky ) je tam : M,m,L,l,A,a,á, E,e,é,S,s,O,o,P,p - nevyhodit, starat se o to, budeme s tím pracovat

Zítra již dám na Google učebnu pár videí, zkusím dnes poslat jedno zkušební Překvapený, dejte mi nějak vědět, zda se to podařilo otevřít a zda je to v pohodě, díky M.K.

PROSBA !!!

Prosím , nevytahujte ze školních desek pro distanční výuku nic jiného, než budeme ten daný den dělat, ať nepíší třeba něco, co ještě nepotřebujeme. Hlavně při psaní musí vyčkat na mne Usmívající se , listy jsou očíslované podle obtížnosti a návaznosti, červená čísla v kroužku : 1-10 pro ČTENÍ, na PSANÍ  jsou zeleně nadepsané listy P1 - P11, psaní 1, psaní 2 ....atd.

Dále vás moc prosím, aby děti pracovaly každý den, né aby vynechaly 2 dny a pak sjely 10 papírů v jednom dni, ale myslím, že to pohlídáte a rozumíte mi... ve kterou dobu si to udělají, je už jenom vaše věc, držím palce !

Jinak - moc děkuji za nálož čokolád od rodičů ---- :-) myslím, že ta videa budu muset točit jen od pasu nahoru, hehe.... no prostě dieta LíbajícíSmějící se! Asi...

STŘEDA        14.10.

- netřeba informovat, vše na videích Usmívající se, právě mám dotočený čtvrtek :-) díky za spolupráci a krásné SMS, které mi tu pípají...  Mo.

ČTVRTEK     15.10.

- vše na : GOOGLE UČEBNA - kurz 1.třídy - videa , klikejte po číslech nahoru ( video 1.), 2.), 3.) ....do konce Mrkající

D Ě K U J I    Z A   K R Á S N É   S M S      A      V Z K A Z Y    !!!!

PÁTEK       16.10.

PONDĚLÍ       19.10.

ÚTERÝ      20.10.

STŘEDA      21.10.

ČTVRTEK     22.10.

- vše na Google učebna kurz : 1.třídy , videa od č.1.) do konce

Milí rodiče, protože se vaše dítka více pohybují na pc a konají tam různé aktivity - na úvodní stránce webu ZŠ Křtiny si prosím přečtěte informace o BEZPEČNÉM CHOVÁNÍ V KYBERPROSTORU. Díky M.K.