pátek   :   4.9.

-  děti dostaly modrou " Živou abecedu

- kde je dole nakreslený červenou pastelkou symbol : kostička se stříškou                ( domeček ) - to si dodělají doma za Dú   - došli jsme do strany 3.

- stejně tak v růžovém sešitě " Moje 1.psaní " - kde je symbol červeného domečku, dodělají doma - došli jsme do strany 11.

- zkontrolujte jim prosím penál, doořezat pastelky a obyčejné tužky Usmívající se.

pondělí   :   7.9.

ŽA - vytleskávali jsme slova a kolikrát jsme tleskli- tolik jsme vyznačili puntíků / slabik /

Moje 1.psaní - kroužili jsme včeličky ( kruhy ) a dělali " osmičku " kolem dopravních značek DÚ : kdo nedodělal, osmičky Usmívající se

úterý  :  8.9.

ŽA - pojmy : nahoře,dole, vlevo, vpravo...slabikování

Moje 1. psaní - půlená hodina - s 1.skupinou AJ, s 2. skupinou psaní , skoky, vlny a vlnky

středa :  9.9.

ŽA - strana 8 - najdi rozdíl, slabikování strana 9, strana 10 - doveď pohádkovou postavu do správné pohádky

JEŠTĚ 6  dětí nemá KRABIČKU na písmena - ve čtvrtek 10.9. přivítáme už M,m  Usmívající se

Moje 1.psaní - strana 18 - nácvik na písmeno O,o,d,A,a -- velmi jsme to udělali dokonale Mrkající !   Některé děti - 2.skupina nemají v psaní udělanou stranu 14-17 , prosím NEDODĚLÁVEJTE !! Budou to se mnou psát ve čtvrtek.

čtvrtek:  10.9.

Ž A - strana 12 - přivítali jsme písmenko M,m Usmívající se, - nemáme to ještě celé dodělané..

1.skupina měla dnes ČJ a v růžovém Moje 1.psaní - jsme dohnali 2.skupinu a všichni jsme stejně na straně 18.

pátek   :  11.9.

ŽA - strana 12 -   - u zelené pastelky dole vybarvit M,m  / jakoby puzzle :-) /

Moje 1.psaní -  trénujeme rovné čáry / střílíme šípy Usmívající se / - růžový sešit strana : 19-22

pondělí  :  14.9.

ŽA - strana 14 , spojování  písmen ( tiskací x psací ), pohádka o medvědech - dramatizace

Moje 1.psaní - strana 23 , lístečky, nácvik na písmeno malé psací "s" - velmi těžké !!

- pouze jsme začali - ještě budeme trénovat ...

úterý :  15.9.

ŽA -  strana 15, DOMÁCÍ  ÚKOL :  pravý sloupeček - Najdi ve jménech písmeno : M,m a zakroužkuj ho Usmívající se / pokud můžete, prosím, hoďte mi tam podpis rodiče, děkuji :-) )

středa :  16.9.

ŽA - nové písmenko A, Á - a, á Usmívající se - strana 16, nemáme udělanou celou stranu, zítra budeme číst 2 řádky v ŽA : strana 16 a hledat A, Á + a, á ve slovech

Moje první psaní - růžová : strana 24 - šikmé čárky / směr ze stropu do podlahy /

čtvrtek :  17.9.

ŽA - strana 16 - DOMÁCÍ ÚKOL : čtení 2 modrých řádků u kytičky Usmívající se - ukazovat si / rukou, kterou píše..a posouvat ji doprava :-) / + k tomu PODPIS RODIČE Mrkající

Př : malé A, malé A, velké A, velké Á... + NAHLAS !!

MOJE 1.PSANÍ - růžový : čárky svislé od stropu do podlahy - střídání dlouhých a krátkých - strana 25 , kdo neudělal ve škole, může dokončit doma ... nesmí se rychle !

pátek :  18.9.

ŽA - strana 17 - Hledání A,a.Á,á v dětských jménech , bez DÚ.

MOJE 1.PSANÍ - strana 27 , nácvik .. / kdo chce dodělat doma, může /

pondělí :  21.9.

ŽA - strana 17, dokončení, zítra budeme číst na straně 18, která je velmi důležitá, dítě by to již mělo zvládnout samo s pomocí rukou / levá ruka nabírá 1.písmeno ve slabice, 2.ruka nabírá pravé písmeno ve slabice, 3x zopakovat a pak srazit slabiku dohromady zleva doprava :-)/ a přečíst nahlas..

MOJE 1.PSANÍ - strana 29, trénovali jsme horní kličku, dbát na to, aby stažení ze shora dolů bylo směrem k levému rameni / ve škole směrem k paní asistence z okna "ven" ../ , pokud dítě málo vyjede doprava / ve třídě ke dveřím - tvar se nedaří.., možno ještě doma čárat na papír nebo tabuli /, kdo nedopsal, dodělá doma

úterý :  22.9.

ŽA -  strana 18 - trénování slabik na stromě, čtení modrých řádek

MOJE 1. PSANÍ - trénovali jsme číslici "2", růžová - strana 2

POZOR : ÚTERNÍ psaní se týká pouze 2.skupiny - ( 1.skupina má AJ ), 2.skupina píše totéž až ve ČTVRTEČNÍ půlené hodině Usmívající se .

středa :  23.9.

ŽA - strana19 - čtení prvních obrázkových vět, velké písmeno na začátku věty a na konci znaménko.

Přivítali jsme do třídy písmeno : " L, l " ( L - jako lopata...)

MOJE 1.PSANÍ - zkusili jsme " horní oblouk " - zatím jen na destičky fixem

čtvrtek  :  24.9.

ŽA - strana 20 - hledání L,l v básničce, ve slovech

DOMÁCÍ ÚKOL - ŽA - číst nahlas 2 řádky písmen, ukazovat si - str.20

- 1.skupina, psaní MOJE 1.PSANÍ- "2"růžová, horní klička - papír,

Pátek  :     25.9.

ŽA – strana 21, 22  - L,l

DOMÁCÍ  ÚKOL : až do 28.9. – bílé kytičky ze strany 20,21,22 - číst bez jediné chyby – několikrát, téměř nazpaměť + ukazovat

MOJE 1.PSANÍ :  horní oblouk, nácvik na malé „n,m + číslice „3“- růžovástrana 3

Úterý   :    29.9.

ŽA  - strana 22, procvičování tiskacích a psacích tvarů písmen, bez DÚ

MOJE 1.PSANÍ -  pouze skupina č.2, horní klička , růžová strana 35

Středa   :   30.9.

ŽA - strana 23, nahoře u červené pastelky - trénovat čtení slov + posouvat prstem ruky, kterou dítě píše - není to DÚ, pouze to zkoušet a nebát se !!!

MOJE 1.PSANÍ - dolní oblouk, strana 32-33, růžová, není DÚ