Škola v přírodě „Milovy“ 11. – 14. 6. 2024

Tento školní rok jsme se vypravili na školu v přírodě na Milovy na Vysočině. Téma pobytu bylo „ Máme rádi zvířata“, kdy jsme plnili úkoly a sbírali nálepky zvířat do našeho připraveného deníku.

Vyrazili jsme ráno v úterý, cestou jsme navštívili zámek Lysice, kde nás především zaujala květná zahrada. Vystoupali jsme také nad Lysice na vyhlídku, kde byl krásný výhled do kraje. Potom jsme se již odebrali na naše ubytování. Po vybalení proběhla obhlídka nedalekého rybníka. Po večeři nás prověřil kvíz a hra Jeden proti všem.

Ve středu dopoledne jsme si zdobili trička zvířecími tématy, některým se trička opravdu povedla. Po obědě a poledním klidu jsme šli na "Dráteníčky“ – blízké skály. Večer byla zvířecí diskotéka spojená s hudebními hádankami.

Ve čtvrtek po snídani jsme se vypravili na celodenní výlet. Nejprve jsme se vydali na Buchtův kopec, kde se nachází radar letecké kontroly. Zde jsme vystoupali po 104 schodech, při dobré viditelnosti jsme mohli spatřit Sněžku a Praděd, bohužel poprchávalo, takže jsme viděli jen blízké okolí Vysočiny. Pak jsme sešli do Sněžného, udělali  si odpočinkovou pauzu návštěvou obchodu a cukrárny a vyrazili zpět na ubytování. Přestože nám počasí příliš nepřálo, výlet jsme si užili. Večerní program byla Talentmánie, kde každý mohl projevit svůj talent.

Pátek byl poslední den školy v přírodě. Po snídani jsme dostali velmi obtížný úkol - pobalit si všechny a věci a uklidit chatu. Potom jsme si zahráli ještě hru Kimovku o poznávání a zapamatování zvířat a vtipnou hru Koně založenou na spolupráci druháků a páťáků. Po obědě nás už čekala cesta zpět domů do Křtin.

Škola v přírodě se nám líbila, i když nebylo úplně nejlepší počasí a létali tam otravné mušky. Byla to naše poslední společná škola v přírodě, protože příští rok budeme rozděleni do dvou šestých tříd.

Zapsali žáci 5. třídy.

DSC00873.JPGDSC00876.JPG20240617_195223-COLLAGE.jpg20240617_194559-COLLAGE.jpg