BESEDA SE SPISOVATELKOU LENKOU ROŽNOVSKOU

1. října jsme se ve spolkovém domě setkali s paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou. Přijela za námi v "Týdnu knihoven", aby nám představila něco ze své tvorby. Autorku si každý jistě najde na internetu, ovšem to, co nám připravila, bylo nevídané. Nebylo to "pouhé" autorské čtení vybraného titulu. Paní spisovatelka si připravila interaktivní divadelní ztvárnění svého díla. Zapojily se i některé děti, dostaly roli, na útržku papíru text, kostým a krátké vysvětlení, co se bude dít.

Paní Rožnovská krátce představila sebe, svoji tvorbu a pak se dala do "čtení". Byl to vážně kulturní zážitek. Některé texty uměla nazpaměť, hraním a změněnými hlasy předváděla postavy ze své knihy, jako například Honzu Hloupého, Vodníka, Děda Vševěda, vílu, pana krále a další. Děti zapojené do hry pomáhaly dotvářet atmosféru a děj. To vše paní autorka vytvořila ze své knihy Mobilmánie v pohádkové říši, kterou si děti mohou zapůjčit v místní knihovně.

Všichni aktéři byli odměněni zaslouženým potleskem a nakonec nechala paní Rožnovská prostor pro dotazy.

Děkujeme paní knihovnici, která si také zahrála čerta a ježibabu a která paní Lenku Rožnovskou pozvala.