Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Stránky tříd záloha 19/20 > stranka_tridy_2011-2019 > Český jazyk > Zadání samostatné práce v období od 6. 4. do 17. 4. 2020

V tomto období (od 6. 4. do 17. 4.) budeme nadále využívat prostředí Google Classroom, kde jste již přihlášeni.

V jednotlivých tématech najdete následující úkoly:

MLUVNICE

- doplněk, teorie a procvičování

- shrnutí učiva o větných členech (procvičování učiva)

- nahrazování větného členu vedlejší větou a naopak (dobrovolná práce pro ty, kteří budou konat písemné přijímací zkoušky na SŠ)

LITERATURA - K. Čapek a období mezi světovými válkami

- K. Čapek - nejdůležitější informace o spisovateli (tvorba letáku A4)

- román "Válka s mloky" (čítanka str. 122 - 124) - četba, kvíz - výběr z možností

SLOH - pro výuku využijeme opět webový systém Umíme. Zde taky naleznete 4 cvičení, která máte vypracovat jako DÚ. Většina z vás je již zaregistrována, pokud ještě nejste přihlášení, postupujte následovně:

1) Běžte na stránku www.umimeto.org

2) Zvolte Umíme česky

3) Klikněte na Přihlásit se a vytvořte si svůj účet

4) Po vytvoření účtu klikněte na Jsem student a zvolte Umíme česky

5) Zadejte heslo: ZS-KRTINY-9-2020 + Potvrdit

6) Začít procvičovat (Umíme česky) + Třída (zelené tlačítko vpravo) + Domácí úlohy

- měli byste se dostat do třídy KRTINY9, kde máte zadány 4 úkoly:

V oddílu Význam slov procvičíme jazykové prostředky: 1) Přísloví 2) Přirovnání, 3) Idiomy, ustálená spojení, 4) Korektor - psaní e-mailu (oprava chyb v textu) - cvičení je potřeba splnit do 17. 4.

Kdybyste někdo měli nějaký problém, tak zde se můžete ptát.
Prosím:

A) Nespamujte, prosím jen dotazy k tématu.

B) Vždy se podepište - do políčka Název.

C) V případě nevhodných komentářů budu muset diskuzi zrušit.