Den Země

Každý rok probíhá ve škole Den Země. Tentokrát se akce konala ve čtvrtek 20. 4. a zúčastnila se jí celá škola. A jak to slavíme? Neučíme se, ale chodíme po okolí školy a plníme úkoly. Letošním tématem, na které jsme se zaměřili, bylo jídlo.

Nejdříve jsme utvořili 12 skupin, ve kterých byli namícháni žáci z celé školy. Vedoucím každé ze skupinek byl jeden osmák. Po rozřazení do týmů mohl začít program. V pravidelných šestiminutových intervalech jsme vycházeli na předem připravenou a ofáborkovanou trasu. Ti, kteří zatím čekali na svůj start ve škole, vytvářeli inspirativní jídelníček pro školní jídelnu. Trasa byla dlouhá asi 5 km a cesta trvala přibližně 1,5 hodiny. Na cestě jsme se zastavovali na připravených stanovištích a tam plnili různé úkoly. Všechny byly zaměřeny na potraviny a zdravé stravování. Sestavovali jsme třeba potravinovou pyramidu, zahráli pantomimu, poznávali jsme různé druhy koření, vytvářeli jídlo z přírodnin a na hudebním stanovišti jsme si měli zapamatovat názvy jídel, které se vyskytly v písničce. Za každý splněný úkol jsme získali písmenka, která jsme později využili k vyluštění tajenky.

Den Země byl pro nás odpočinkový den, počasí se vydařilo, vládla příjemná a pohodová atmosféra, užili jsme si pobyt v přírodě. Byla to zábava a zároveň jsme se poučili. Už se těšíme na příští rok, kdy budeme vedoucími skupinek MY!

Zapsali: žáci 7. třídy

DEN_ZEME_DUBEN_2023