Den dětí

Na Den dětí jsme se neučili – vypravili jsme se pěšky lesem do Jedovnic. Šli jsme společně s 9. třídou. Po cestě jsme si dali několik zastávek na občerstvení a taky proto, abychom se neztratili. Přestože bylo po dešti, šlo se lesní cestou dobře. V Jedovnicích jsme došli ke kempu a odpočinuli si. U rybníka jsme krmili kačeny (podařilo se nám jich přilákat na suché rohlíky 14!) a labutí rodinku (2 dospělí a 8 mláďat!). Potom jsme obešli rybník Olšovec, cestou jsme měli dvě výtvarné aktivity – nejdříve jsme křídami na asfaltovou cestu nakreslili a vyzdobili svá jména, potom jsme přírodninami (travami, květinami) pokreslili výkresy. Naše díla jsme později dokončili ve škole v hodině výtvarky.

V Jedovnicích byl také rozchod, který každý využil podle svého – kebab, pizza, bubble tea, zmrzlina, hračky atd. Společně jsme se vrátili autobusem do Křtin.

2.jpg1.jpg3.jpg

Výroba palačinek v AJ

Po uzavření tématu „Food“ v angličtině se paní učitelka Velecká rozhodla, že výuku zakončíme prakticky. A tak jsme dělali palačinky. Mohli jsme si přinést z domu nutellu nebo marmeládu – podle chuti. Při výrobě jsme se rozdělili do dvou skupin. Paní učitelka používala palačinkovač, my ostatní jsme smažili na pánvích. První palačinka se nepovedla, ale pak už byly všechny krásné! Udělali jsme si asi 3 palačinky pro sebe a dokonce jsme se podělili s paními učitelkami a paní asistentkou. Palačinky nám všem MOC CHUTNALY!

285635654_756312882041064_5554474480977896044_n-COLLAGE (1).jpg