Březen v naší třídě byl měsíc událostí:

Divadlo

Na začátku měsíce března jsme navštívili divadelní představení v Divadle Bolka Polívky v Brně. Hra měla název „Tři mušketýři“ a byla plná šermování a soubojů. Po dvou letech, kdy se nikam nesmělo, to byla docela výjimečná událost.

IMG_20220302_093835-COLLAGE.jpg

Přednáška o kyberbezpečnosti

Celý druhý stupeň měl přednášku zaměřenou na bezpečnost v kyberprostoru. Mluvilo se o závislosti na internetu a o tom, jaké nebezpečí tam může čekat. Udělali jsme si také průzkum ve třídě a dozvěděli se, kolik času spolužáci tráví na sociálních sítích nebo při hraní her.

Přednáška o drogách

Všechny třídy z druhého stupně se zúčastnily přednášky o drogách. Přednášející byl člověk, který měl s drogami osobní zkušenost, sám bral různé drogy 7 let, ale rozhodl se s tím přestat. Vyprávěl o svých osobních zkušenostech a tím byla přednáška zajímavější.

Charitativní sbírka pro Ukrajinu

Školní parlament chtěl uspořádat nějakou akci na podporu Ukrajiny a ukrajinských žáků. Každá třída měla za úkol vymyslet, jak by si takovou akci představovala. Nakonec vyhrál nápad z naší třídy – vymysleli jsme, že uspořádáme dobrovolnou sbírku a jako symbolickou odměnu pro dárce necháme na školní 3D tiskárně vytisknout přívěsky na klíče nebo nějaké drobné ozdoby. V hodinách informatiky jsme dělali návrhy přívěsků, pan učitel Zouhar je vytiskl a v pracovních činnostech se obarvily a zkompletovaly. My jsme ve výtvarce namalovali plakáty a hned první den sbírky jsme ve škole mohli do připravených pokladniček vybírat příspěvky. O přívěsky byl veliký zájem, protože už po dvou dnech byly vyprodané, a tak se musel zorganizovat dotisk. Celkem se vybralo 10 608 Kč!

IMG_20220330_072701-COLLAGE.jpg

IMG_20220405_071539-COLLAGE.jpg