Prosinec

Prosinec je nejkrásnější měsíc v roce. Všichni se připravují na Vánoce, na ulicích svítí světýlka, všude je cítit slavnostní atmosféra.

Hned 1. prosince se většina z nás zúčastnila tradičního rozsvěcování stromečku na náměstí ve Křtinách. Zazpívali jsme zde několik známých koled.

4. prosince proběhlo školní kolo v aerobiku. Všechna postupová místa obsadily naše spolužačky Tánička, Vilmička a Viktorka. Holky byly úspěšné i v dalším kole, kterého se zúčastnili soutěžící škol ze sdružení Cirsia. To proběhlo 10. prosince. Táňa vybojovala stříbrnou medaili a Vilma bronzovou a Viktorka se umístila těsně za nimi. Blahopřejeme!

5. prosince za námi do školy přišel Mikuláš. Ti, kteří někdy trochu zlobili, mu slíbili, že se polepší. Andílci všechny odměnili malou sladkostí.

mikulas.jpg

Hned následující den proběhl ve škole „Den otevřených dveří“. Rodiče se mohli přijít podívat na vánočně vyzdobenou školu a na vystoupení jednotlivých tříd.

V úterý 10. prosince jsme jeli do Brna na vánoční dílničky. V Diecézním muzeu nám připravili program o adventu. Vyrobili jsme si andělíčky z kukuřičného šustí, prohlédli si betlém, který je vyroben celý touto technikou. Také jsme viděli vzácné obrazy a sochy madonek. Potom jsme se vydali na Zelný trh, kdy jsme si všechno prohlédli i ledacos koupili.

zelnak_2.jpg zelnak_1.jpg

Poslední předvánoční týden jsme v úterý šli na návštěvu do křtinského kostela. Pan farář nás kostelem provedl, ukázal nám zrenovovaný betlém, společně s námi si zazpíval koledy.

kostel.jpg

Ve čtvrtek jsme odnesli do lesa dobrůtky pro zvířátka, aby se také měla o Vánocích dobře.

krmeni_zviratek_2.jpg krmeni_zviratek_1.jpg

Poslední prosincový školní den jsme si společně zazpívali koledy, rozdali dárečky a začali se těšit na Ježíška.

posledni_den.jpg