Listopad

Ani se nechce věřit tomu, že už máme za sebou celé čtvrtletí tohoto školního roku. V měsíci listopadu jsme se pilně učili a hodně jsme se snažili, abychom napsali co nejlépe čtvrtletní testy. V českém jazyku probíráme vyjmenovaná slova. Je to náročné učivo, ale my ho jistě zvládneme. V matematice stále procvičujeme násobilku, abychom ji uměli „jak když bičem mrská“.

Také jsme malovali, stříhali a vyráběli, abychom to měli ve třídě hezké. Nově máme ve třídě plno andělů a krásné zimní domečky.

IMG_20191129_095736.jpg

Tento měsíc proběhl další sběr starého papíru. Děkujeme všem, kteří papír do školy přivezli. A bylo nás opravdu hodně, protože jsme se opět umístili na prvním místě.

V listopadu jsme měli ve škole besedu O životě včel. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. A také jsme ochutnali pravý včelí med.

IMG_20191119_092933_HDR.jpg

Koncem měsíce jsme jeli do Brna do divadla Reduta. Viděli jsme divadelní představení Brněnské pověsti. Zjistili jsme, jak vznikl název města Brno, jak to bylo s brněnským drakem a kolem …… Potom jsme se byli na brněnské kolo a na draka, které visí v průjezdu radnice, podívat

20191126_093637.jpg 20191126_113354.jpg