Leden

Vánoční prázdniny nám rychle utekly a my jsme se odpočatí vrátili do školních lavic. Protože ve třetí třídě je hodně nového učiva, hned jsme se pilně vrhli na vyjmenovaná slova, podstatná jména, násobilku, zaokrouhlování ……..

Ve třetím lednovém týdnu se více než polovina naší třídy zúčastnila lyžařského výcviku. Stejně jako v minulém roce jsme jezdili lyžovat do Hodonína u Kunštátu. Většina z nás už lyžovat aspoň trochu uměla. Na kurzu jsme si zlepšovali techniku, snažili jsme se dělat správné obloučky, ale také jsme si zaskákali na skokáncích a vyřádili se v dětském parku.

3A_lyze2.jpg

3A_lyze.jpg

Ti z nás, kteří zůstali ve škole, si to také užívali. Trochu jsme se učili, dívali jsme se na filmy, skládali puzzle, ale hlavně jsme měli karneval.

3A_maskarni.jpg

Leden je poslední měsíc v prvním pololetí školního roku. V tomto měsíci se uzavíraly známky. Psali jsme velké testy z matematiky, českého i anglického jazyka. Všichni jsme se moc snažili, abychom vše zvládli co nejlépe. Třetí třída je už trochu náročnější, proto i přes velké úsilí mnozí neměli na vysvědčení jen samé jedničky. Pochvalu si ovšem za snahu zaslouží všichni.