Milí páťáci,

zdravím vás po Velikonocích a zde je další práce:

  • mluvnice - nejdříve si prohlédněte tabulku na str. 90 (tvary sloves v budoucím čase) a pak udělejte následující cvičení: 

- uč. str. 90/1,2 (písemně do sešitu, řešení najdete koncem týdne zde)

- PS 10/1,2

- poproste někoho doma (rodiče, sourozence, ať vám nadiktuje diktát z učebnice str. 89/7 (pak si sami zkontrolujte, opravte, zapište počet chyb)

- na www.umimeto.org  najdete na vaší nástěnce další dva úkoly, zkuste si je

- prohlédněte tabulku v učebnici na str. 93, pak udělejte písemně do sešitu 93/1b a v PS 11/2 (cvičení na čas minulý)

  • literatura - přečíst ukázku str. 128-130 (Cesta k novému domovu), zapište si do sešitu ze čtení název ukázky, jméno autorky a zkuste odpovědět na následující otázky:

Pracovní list - Cesta k novému domovu.docx

 

A teď pozor - dobrovolný úkol pro ty z vás, kdo už se doma nudíUsmívající se Můžete si zahrát na cestovní kancelář, vymyslet si její jméno a připravit plán výletu na nějaký český hrad nebo zámek. Zjistěte si o něm několik informací, přidejte jeho fotku a plán výletu (kdy, kam a čím se pojede, co přesně bude na místě k vidění, zajistěte i stravu a cokoliv dalšího vás napadne, napište kolik bude tento zájezd stát korun).

Na projektu můžete pracovat sami nebo s někým ve dvojici, pokud se dokážete domluvit třeba po telefonu. Projekt můžete  zpracovat buď na papíře nebo na počítači a pak mi výsledek poslat  emailem. Budu se těšit!