Tímto jsme skončili téma vodní ekosystém a přecházíme do kulturní krajiny.

Příští 3 týdny zadávám práci na projektu o kterém jsem mluvil a upravil jsem jej tak aby jej bylo možno udělat i doma. Každý z Vás si vybere jedno téma které zpracuje (viz níže). Když práci uděláte v následujícím týdnu a já budu spokojený, tak máte příští dva volné...

Zadání čtěte pozorně, případně se neváhejte ozvat!

Čerpejte odkud chcete.

Témata s rozepsanými částmi, které musí obsahovat, která si můžete vybrat:

 1. Obilniny – definice (co to je), u nás pěstovaní zástupci (seznam), podmínky pro pěstování (kde se pěstují za jakých podmínek), využití (proč je pěstujeme a za jakým účelem), alespoň 2 zástupce stručně rozpracovat (2 typické zástupce našich zástupců a pár informací o nich), zajímavost (cokoli nad rámec běžných znalostí/recept)
 2. Okopaniny - definice (co to je), u nás pěstovaní zástupci (seznam), podmínky pro pěstování (kde se pěstují za jakých podmínek), využití (proč je pěstujeme a za jakým účelem), alespoň 2 zástupce stručně rozpracovat (2 typické zástupce našich zástupců a pár informací o nich), zajímavost (cokoli nad rámec běžných znalostí/recept)
 3. Luskoviny - definice (co to je), u nás pěstovaní zástupci (seznam), podmínky pro pěstování (kde se pěstují za jakých podmínek), využití (proč je pěstujeme a za jakým účelem), alespoň 2 zástupce stručně rozpracovat (2 typické zástupce našich zástupců a pár informací o nich), zajímavost (cokoli nad rámec běžných znalostí/recept)
 4. Olejniny - definice (co to je), u nás pěstovaní zástupci (seznam), podmínky pro pěstování (kde se pěstují za jakých podmínek), využití (proč je pěstujeme a za jakým účelem), alespoň 2 zástupce stručně rozpracovat (2 typické zástupce našich zástupců a pár informací o nich), zajímavost (cokoli nad rámec běžných znalostí/recept)
 5.  Pícniny – definice (co to je), u nás pěstovaní zástupci (seznam), podmínky pro pěstování (kde se pěstují za jakých podmínek), využití (proč je pěstujeme a za jakým účelem), alespoň 2 zástupce stručně rozpracovat (2 typické zástupce našich zástupců a pár informací o nich), zajímavost (cokoli nad rámec běžných znalostí)
 6.  Textilní plodiny - definice (co to je), u nás pěstovaní zástupci (seznam), podmínky pro pěstování (kde se pěstují za jakých podmínek), využití (proč je pěstujeme a za jakým účelem), alespoň 2 zástupce stručně rozpracovat (2 typické zástupce našich zástupců a pár informací o nich), zajímavost (cokoli nad rámec běžných znalostí)
 7.  Plevele - definice (co to je), u nás rostoucí zástupci (seznam), Jak se proti nim bránit rozpracovat metody v boji proti pleveli), alespoň 2 zástupce stručně rozpracovat (2 typické zástupce našich zástupců a pár informací o nich), zajímavost (cokoli nad rámec běžných znalostí)
 8. Nemoci a parazité polních plodin - definice (co to je), rozdělit podle původu (živočišní parazité rostlin – hmyz, houbový parazité rostlin – plísně, padlí atd., mikroskopiční parazité rostlin – viry, bakterie), způsob obrany proti každé jednotlivé skupině s příkladem přípravku, který se využívá, zástupce od každé skupiny stručně rozpracovat
 • Vytvoř prezentaci v Powerpointu, v open office, Google dokument
 • Vyber si jedno téma a vypracuj prezentaci.
 • Snaž se aplikovat pravidla pro tvorbu prezentací.
 • Nutné náležitosti pro prezentaci:

a)       Úvodní strana

b)       obsah (seznam názvů snímků)

c)        Stručné informace o dané problematice (snaž se vystihnout podstatné informace!)

d)       Obrázky k dané tematice

e)       Zajímavost/ Recept na pokrm z některé plodiny z dané skupiny

f)        Zdroje informací

g)       Stačí 10 -15 snímků (může být více, včetně úvodního a závěrečného snímku)

 • Na vypracování máte 3 týdny!
 • V případě, že budete mít hotovo, pošlete na email, případně odevzdejte v úkolu v Google učebně.
 • Zkontroluji, a pokud budu spokojen, ohodnotím.
 • Pokud nebudu spokojen, pošlu z komentářem zpět na předělání.
 • Prezentace bude představovat výklad tématu, což znamená, že já jej už nebudu probírat.
 • Kdyby některé záležitosti nebyly jasné, neváhejte napsat, případně dopřesním.

Kdyby jste někdo měli nějaký problém, tak zde se můžete ptát.
Prosím:
A) Nespamujte, prosím jen dotazy k tématu.

B) Vždy se podepište - do políčka Název.

C) V případě nevhodných komentářů budu muset diskuzi zrušit.

Komentáře

Zanechat odpověď(Váš e-mail nebude veřejně zobrazen.)