Duben 2022

V dubnu jsme se určitě nenudili - nastal Den Země, kdy se několik osmáků stalo vedoucími týmů a měli jsme se postarat o mladší děti. Zátěží už bylo jenom  je všechny najít ráno v atriu, natož s nimi trávit den:-) Nakonec se ale vše ukázalo jako řešitelné - sice ne pro každého příjemně, avšak nějak to šlo.
Dle ankety se Den Země líbil, až na pár připomínek ohledně rozdělení do týmů (nemohli jsme si moc vybírat), ale v tom to samozřejmě spočívá, naučit se spolupracovat s ostatními. Cestou jsme tedy nejen dávali pozor na mladší kamarády, ale poznávali jsme rostliny, zopakovali si recyklaci odpadu, co udělat s použitým olejem či jak se celkově chovat k našemu okolí jakožto Ekoškola.

Také nás potom navštívila paní inspektorka na prověření, zda-li máme stále nárok na to, abychom byli Ekoškolou. 45 minut si  s námi povídala o našich začátcích, co pro ekologii a dobro naší školy děláme, jak jsme spokojeni a o našich plánech do budoucna. Sice to zní jako něco přísného, ale naopak- paní byla velice milá a dobře se s ní konverzovalo. Budeme tedy doufat, že Ekoškolou zůstaneme.

Ke konci měsíce k nám přijeli dva pánové přednášet o jednom z nejzávažnějších problémů- energetice. Řešilo se tedy, jak  můžeme energii  nejlépe využít, kde se vlastně nashromáždí, za jakých podmínek, jaké mají elektrárny plusy a mínusy a spoustu dalšího. Přednáška obsahovala také spoustu vědomostních otázek za určité odměny. Dle ankety se tento projekt všem líbil.

To by bylo vše za duben, opět přejeme hezké prožití května a pevné nervy!
Vaše 8.B