MDD jsme oslavili výletem Usmívající se.

Vydali jsme se pěšky ze Křtin do Rudice,

navštívili jsme tamní lom, propadání a jeskyně.

Potom jsme se vydali lesem do Jedovnic.

Tam se většina z nás nejvíc těšila, protože jsme dostali rozchod

a konečně jsme si mohli dát místní vyhlášený kebab.

MDD1.PNG

MDD3.PNG

MDD4.PNG

MDD5.PNG

Červen 2022

Tento měsíc, jak už to tak bývá, byl asi tím nejpestřejším, co naše třída zažila. Nedivme se, vždyť už končí škola. Hned 1.6., na Den dětí, jsme vyrazili na procházku s 8.  A do Rudického propadání a lomu, ale už ten den se projevilo neskutečné vedro v celé své kráse.V pátek 10.  6. nám škola poskytla možnost vyzkoušet si takzvané ,,Profi vyšetření“, které nám pomůže rozhodovat se ohledně naší kariéry a budoucího zaměstnání. Rozdělili jsme se na skupinky, jedna jela 10., druhá v pondělí 13. Výsledky nám pravděpodobně budou poskytnuty až v září.

Od středy 15. 6. do pátku 17. 6. nás paní učitelky Tomková a Benešová vzaly s 8. A na třídenní výlet do centra Prahy. Ubytováni jsme byli v hostelu Sokol, který byl součástí Tyršova domu. Navštívili jsme Staroměstské náměstí, orloj, Malou Stranu, Pražský hrad, nově otevřené Národní muzeum, Zlatou uličku, či třeba Petřín. A také samozřejmě hodně restaurací, jelikož jsme si obědy a večeře kupovali sami, snídaně byly také v naší režii.

V úterý 21. 6. nám paní učitelka Giblová představila projekt ohledně našeho městysu Křtiny, který jsme postupně vypracovávali – obcházelo se několik historických budov a památek ve Křtinách, zkoumali jsme polohu, krajinu a rozložení Křtin, vše se zaznamenávalo do tabulek. Ke konci už jsme se podívali na práce z minulých let, vyplnili pracovní list a odpověděli na otázky.

Ve středu 22. 6. se konal ve škole ,,No Backpack Day“, kdy jsme si do školy měli vše, co normálně nosíme v batohu, donést v čemkoli jiném – tedy koš, hrnec, vozík, apod. Rozhodně zaznívaly pozitivní ohlasy.

V pátek 24.6. jsme společně s 8.  A prezentovali na Dnu zdraví, kdy si každá skupinka zpracovala vybrané téma a přednesla ostatním třídám, které jednotlivá stanoviště obcházely. Tak snad si nějaké poznatky spolužáci odnesli. :)

V pondělí 27.  6. už jsme jen odevzdávali učebnice, v úterý nám paní učitelky uspořádaly sportovní den, kde se za 1. a 2. místo odměňovalo čokoládou, ve středu jsme obdrželi nové učebnice, šli i na zmrzlinu a zhlédli film Občanský průkaz.

No a ve čtvrtek 30. 6. už na nás čekalo jen vysvědčení, také se s námi rozloučil jak pan ředitel, tak i paní učitelka Velecká a Giblová, které nás na příští rok opustí.

Přejeme hezky prožité prázdniny, spousty nových poznatků, hlavně na sebe dávejte pozor a odpočiňte od toho stresu!

Vaše 8.B