Čtvrtek 11. května 2017 byl na naší škole věnován Dni činu se zaměřením na budování pozitivního klimatu školy. Cílem tohoto dne byla především spolupráce, a tak žáci strávili celý den v týmech, které Ekotým nalosoval napříč všemi ročníky. V každém z osmnácti týmů byli tedy jak zkušení osmáci a deváťáci, tak maličcí prvňáci.
První částí programu byl velký okruh, který vedl lesem, a žáci na něm na pěti stanovištích plnili různé úkoly, při nichž museli spolupracovat. Druhou částí byl charitativní běh, který žáci sami vymysleli a zorganizovali. Výtěžek 5125 Kč bude podle výsledků hlasování všech účastníků věnován psímu útulku v Blansku.
Celá akce se měla původně uskutečnit na Den Země, ale kvůli velmi špatnému počasí jsme ji přesunuli na květen. Díky tomu nám celý den svítilo sluníčko a mohli jsme si pěkně užít hlavně cestu lesem. Některé týmy výborně spolupracovaly a den si opravdu užily. Bohužel několik žáků, zejména z osmé třídy, porušovalo domluvená pravidla a kazilo pěkný zážitek mladším spolužákům. Doufáme, že se tito „nezbedníci“ nad svým chováním alespoň zamyslí a příští podobná akce proběhne v ještě přátelštějším duchu.
DSCF5797_Small.JPG  DSCF5791_Small.JPG