Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Žáci naší školy se úspěšně zúčastnili krajského kola soutěže EUROREBUS

Žáci naší školy se úspěšně zúčastnili krajského kola soutěže EUROREBUS

Zaslal petrlukas 3. dubna. 2014

Žáci 8. třídy a 9. třídy pod vedením učitelek Ing Dagmar Bibrové a Mgr. Ladislavy Giblové plnili od začátku školního roku úkoly ve vědomostní korespondenční soutěži EUROREBUS, kterou pořádá společnost TERRA-KLUB o.p.s. Během 3 kol této korespondenční soutěže nasbíraly obě třídy dostatečný počet bodů, takže postoupily do krajského kola  soutěže, které se konalo v neděli 30. 3. 2014 v Brně. Školní třídy zastupovala vždy trojice reprezentantů delegovaných třídou. Za 8. třídu to byla trojice žáků Jana Bulová, Nikola Keprtová a Marco Sova. Za 9. třídu pak trojice žáků Jan Drápela, Anna Marie Střechová a Tomáš Zedníček. Úspěchem již byl postup do krajského kola této soutěže. Velkou radost nám udělali žáci 9. třídy, když  v kategorii ZŠ02 z 36 účastníků, mezi nimiž byly i třídy víceletých gymnázií, obsadili 11. místo (4. místo mezi základními školami). Všem žákům, kteří se do této soutěže zapojili, blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci ZŠ a MŠ Křtiny.