Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Vybavíme školní dílny novým nářadím

Vybavíme školní dílny novým nářadím

Zaslal petrlukas 24. října. 2015

logo-robotika.png

Výzva č. 57 je zaměřena na rozvoj technických dovedností a na rozvoj výuky cizích jazyků. Rok 2015 byl MŠMT vyhlášen jako rok technického vzdělávání a z tohoto důvodu byla vyjádřena i podpora technických dovedností žáků na základních školách. Vybrali jsme si šablonu klíčových aktivit s názvem „Rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy. Úkoly spojené s realizací této šablony se plní od 1. září do 31. prosince 2015. Na jejich splnění škola získala finanční dotaci 204 112,- Kč. Cílem je rozvoj technického vzdělávání na základních školách formou vytváření žákovských výrobků na základě plánu rozvoje technických dovedností žáků. Na základě tohoto plánu bude vybavena školní dílna novým nářadím pro žáky i pro pedagoga, které bude našim žákům sloužit ke zvyšování jejich manuálních a technických dovedností.