Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Volba vhodné obuvi na přezutí

Volba vhodné obuvi na přezutí

Zaslal petrlukas 2. září. 2015

Vzhledem k množícím se dotazům na vhodnou obuv na přezouvání žáků ve škole podáváme následující informace. Škola žákům doporučuje obuv, která má pevnou patu nebo pevný pásek na držení paty. Z hlediska rozboru úrazovosti a vyhledávání bezpečnostních rizik škola vyhodnotila jako rizikovou obuv, která se dá používat jako "nazouváky" bez držení paty. Proto tento typ žákům nedoporučuje. Obuv by měla být pro žáka komfortní, neboť v ní chodí během celého školního vyučování, chodí do schodů apod.  Do tělocvičny je pak třeba volit pevnou bezpečnou sportovní obuv s podrážkou, která enormně neklouže (pokud možno s podrážkou bílé barvy vzhledem k udržování čistoty povrchu podlahy).