Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Návštěva z partnerské holandské školy

Návštěva z partnerské holandské školy

Zaslal petrlukas 4. listopadu. 2014

LOGO_3.png

V pátek 31. 10. 2014 jsme přivítali tříčlennou pracovní skupinu z partnerské holandské školy Markland College v Oudenbosch. Pedagogové přijeli našim žákům 9. třídy a zájemcům z řad rodičů představit školu a místa, která žáci navštíví v květnu 2015 během výměnného desetidenního pobytu v Holandsku. Odpovídali také na dotazy žáků. Z jejich reakcí bylo vidět, jak se těší na své kamarády, se kterými prožili ve Křtinách společné chvíle, vypracovávají společné úkoly projektu a komunikují pomocí internetu. Holandské pedagogy a naše žáky přišel pozdravit také starosta městyse pan František Novotný. Během následujícího víkendu pak proběhla pracovní setkání projektových týmů obou škol, kde se hodnotil dosavadní průběh projektu, upřesňovaly se úkoly, které žáky ještě čekají a připravoval se program pobytu našich žáků v Holandsku. V pondělí 3. 11. 2014 naši přátelé odletěli zpět do Holandska. Naši žáci 9. třídy se mohou těšit na zajímavý a přínosný pobyt v Holandsku. Mají tak velkou motivaci ke zdokonalování svých jazykových dovedností, neboť pracovním jazykem je angličtina.