Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Divadelní představení očima žáků

Divadelní představení očima žáků

Zaslal dagmarbibrova 19. října. 2014

V úterý 14. 10. žáci prvního stupně navštívili divadlo Radost, představení Čarodějná škola.

Hrdinkou příběhu byla mladá čarodějnice, která se díky svému umění dostala ze světa čar a kouzel do světa lidí. Ve škole našla mezi svými spolužáky přátele i odpůrce, protože byla trochu jiná a uměla leccos jiného, než ostatní. Její příběh byl tajemný, hodně napínavý, plný kouzel a triků, nechyběly v něm ani humorné situace – zejména ze školního prostředí.
Děti byly nastrojené, natěšené a zvědavé, co nás čeká. Už jízda zájezdovým autobusem byla zážitkem. Nejvíce se dětem líbil kostlivec, který se hned ze začátku znenadání zjevil nad našimi hlavami a pořádně nás vystrašil.
Nakonec jsme odjížděli všichni spokojení.

Toto napsali o divadle sami žáci:

Bylo to moc hezké představení. Začalo to ve škole s čarodějnicemi. Čarodějnice tam měly kouzelné zrcadlo, které jim vždy pomohlo. A pak tam byla ošklivá a zlá profesorka. Neměla ráda čarodějnici Modrou. Čarodějnice Modrá se najednou objevila ve škole mezi lidmi před dveřmi od třídy 8.B. Prožila tu spoustu dobrodružství.
Toto divadlo bych doporučil všem lidem na světě.
Táďa Fridrich, 5. tř.

Na představení se mi líbilo, jak čarovala čarodějnice Modrá. Jak svou paní učitelku rozkouskovala a jak zvedla dveře ve třídě 8.B ve světě lidí. A potom se mi líbilo, jak vždycky paní učitelka narazila, když letěla na koštěti do třídy.
Zuzka Moskovská, 5.tř.

Divadelní  představení Čarodějná škola se mi líbilo, bylo hezké. Na začátku bylo dobrý, jak vyjela velká kulisa kostry a všichni pištěli. Já taky. Po chvíli všichni dopištěli a přišla hlavní postava Modrá….
Peťa Krejčí, 5.tř.

Divadlo bylo o mladé čarodějce, která moc dobře kouzlila, ale její paní učitelka jí to nepřála.
Jednou, když se otevřely dveře do světa lidí, mladá čarodějnice tam vešla a její učitelka taky.
Mladá čarodějnice Modrá na svou učitelku použila kouzlo. Tím ji rozčtvrtila. Potom se Modrá objevila ve škole, kde se učili normální žáci.
A víc vám nenapíšu, ať se máte na co těšit.
Honza Jirůšek, 5. tř.