Den Země - 22. dubna 2015

Zaslal dagmarbibrova 22. dubna. 2015

Den Země – 22. dubna 2015

Den Země je svátek, který se v ČSR  slaví od roku 1990. Naše škola si tento den připomíná od roku 1991 projektovým dnem, který je každý rok zaměřen tak, aby přiblížil zajímavou formou dětem globální problémy Země. Letošní rok jsme zaměřili na udržitelný rozvoj, a tak bylo přirozené, že nás navštívila škola SOU tradičních řemesel a VOŠ, spol. s r. o. z Brna.
Studenti této školy, pod vedením svých učitelů a mistrů odborného výcviku, předvedli dětem to, čemu se zde učí.
Na hřišti se rozhořela výheň a děti si mohly vyzkoušet kovářské umění. Zručnost s přesností musely použít při práci v improvizované .truhlářské dílně. Jedna ze tříd se proměnila v kadeřnické a kosmetické studio. A dvě nejoblíbenější stanoviště? Dívky zaujal design interiéru a chlapce míchání nápojů. A že si barmani vedli dobře můžete vidět na fotografiích.
Dalšími úkoly, které si připravili vyučující naší školy byly: výroba vlajky, na kterou musely děti použít přírodní barviva, ohýbání skla, vytvoření  textu na téma ekologie a jeho přednesení s doprovodem improvizovaných hudebních nástrojů v atriu školy a výroba recyklovaného papíru.
Na řemesla se přišly podívat i.děti z mateřské školy a spontánně se roztančily v atriu školy, kde po celou dobu akce hrál jeden ze studentů SOU. Tak probíhal Den Země na škole.
Do „světa“ vyšly děti z prvního až čtvrtého ročníku. Navštívily Rudické propadání a místní mlýn.