Den zdraví 2015

Zaslal jarmilaistokova 21. října. 2015

DEN ZDRAVÍ

Dne 16. 10. 2015 žila škola zdravou výživou a sportem. Protože tento den je Světovým dnem výživy, zorganizovali jsme pro děti projektový den nazvaný Den zdraví.

První stupeň měl pro letošní Den zdraví heslo "Sportem ke zdraví". Všechny třídy soutěžily na různých stanovištích v několika disciplínách a postupně se prostřídaly. Paní učitelky stihly v průběhu dopoledne každou disciplínu vyhodnotit. Na závěr se společně shromáždily děti prvního stupně a každá paní učitelka zhodnotila sportovní výkony a snažení své třídy. Všechny děti dostaly sladkou odměnu, nejlepší sportovci také diplomy.

Třídy druhého stupně se postupně prostřídaly ve čtyřech různých aktivitách: ve školní jídelně žáci sami připravili ovocné a zeleninové saláty, v tělocvičně děti běhaly a cvičily při hudbě, v učebně se žáci naučili cviky pro správné držení těla a také jak správně dýchat a relaxovat. O přestávkách pozvali žáci druhého stupně svoje mladší spolužáky v rámci projektu Můj nový kamarád do jídelny na zdravou svačinu. Bylo milé vidět malé i velké děti, jak si společně pochutnávají na salátech.

Jednu hodinu každá třída strávila společně se studenty oboru kuchař - číšník Střední školy TEGA Blansko. Studenti jednak představili svoji školu, dále měli připravenou prezentaci o zdravém způsobu života a ochutnávku netradičních dobrot – jahelné kuličky, pohanku s jogurtem, bramborové placky, cizrnovou pomazánku.

Učitelé i žáci se shodli, že den se vydařil, vše bylo smysluplné a každý si mohl odnést do každodenního života nový recept, cvik, uvolňovací techniku, nové informace a hlavně příjemný zážitek.

Děkujeme panu starostovi Františku Novotnému za zajištění ovoce a zeleniny, paní Anetě Kuklínkové za dopoledne plné pohybu, panu učiteli Karlu Smejkalovi za dopoledne zdravotního tělocviku a panu Jaroslavu Libišovi ze Střední školy TEGA za besedy a ochutnávky. Fotografie jsou k nahlédnutí zde.